???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

9 листопада свій перший візит до Національного унічверситету «Острозька академія» здійснила дружина українського Президента – Марина Анатоліївна Порошенко.

На 15 годину було заплановано зустріч першої леді. Слід віддати належне, дружина Президента, а з нею і гості з області: голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, заступник голови РОДА Світлана Богатирчук-Кривко, прибули вчасно, на холоді публіку не затримували. Господарі Острога, історичні княжна Гальшка та князь Василь-Костянтин Острозькі, зустріли поважну гостю букетом троянд. Ректор академії Ігор Пасічник особисто провів екскурсію навчальним закладом: показав храм, старомонастирський корпус, завів і в підземелля монастирського костелу капуцинів та на територію парку, демонструючи архітектурний шедевр – наукову біблотеку. А в Мистецькій підземній галереї перша леді відкрила виставку живопису «Верета» чотирьох художниць із Ужгорода — Одарки Долгош, Олени Кондратюк, Людмили Корж-Радько та Надії Пономаренко. До речі, виставка робіт триватиме до кінця місяця, тому організатори запрошують всіх шанувальників мистецтва.

Власне зустріч зі студентами, викладачами та жителями краю відбулася в актовій залі Національного університету «Острозька академія».

Представляючи головну особу дня, ректор беззаперечно повідомив, що подружжя Порошенків посприяє добудові гуманітарного корпусу Острозької академії і приїде на його відкриття.

Марина Порошенко привітала усіх з Днем писемності та мови, зазначивши, що сьогодні нашим спільним завданням має стати розуміння статусу української мови, а також розвиток і зміцнення престижу рідної мови, адже саме мова – важливий об'єднуючий чинник будь-якої нації, а мовний кордон – це найважливіший кордон в інформаційній війні. Згадала пані Марина у своєму виступі, присвяченому відкриттю третьої платформи міжнародного проекту «Острог Forum-2017», усіх патріотів, які в різні роки ціною власного життя сприяли збереженню української мови та державності, процитувала національних світочів Тараса Шевченка, Івана Франка, Ліну Костенко.

Про важливість української мови говорив і голова облдержадміністрації Олексій Муляренко.

«Острозька академія є колискою української культури. Тут не тільки навчають студентів, а й приділяють багато уваги національно-патріотичному вихованню молоді. В питанні державної мови «Острозька академія» займає принципову позицію. Тут прагнуть не просто готувати кваліфікованих фахівців, а патріотів своє країни! Я сам навчався у російськомовній школі, але ж сьогодні з вами, з друзями я розмовляю українською. І це – мій свідомий вибір. Думаю, у залі є багато однодумців, які також вважають, що питання мови – це ще й питання національної безпеки», – висловив свою позицію Олексій Муляренко.

Після вітальних слів Марина Порошенко та Олексій Муляренко вручили грамоти, до яких, за словами ректора, були прикріплені конверти з грошима,  переможцям Всеукраїнського конкурсу студентських та учнівських робіт для інтелектуальної молоді, присвяченого рідній мові у контексті творчості Уласа Самчука. З різних областей України було визначено 13 переможців у номінаціях: «Найкраща публікація в ЗМІ», «Найкраща наукова робота», «Найкращий студентський твір», «Найкращий учнівський твір».

За організацію цього конкурсу подяки з рук почесних гостей отримали проректор з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж і розпорядниця спадщини Уласа Самчука Оксана Бризгун-Соколик, яка стала ініціатором його проведення й фінансування.

Вручивши грамоти й подарунки, почесні гості теж отримали сувеніри про візит до «Волинських Афін». Подарунками від Ігоря Пасічника, дотепно натякаючи на прізвище та посаду, були мед і книги – джерело довголіття, мудрості і натхнення.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити