???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

 

 

 

IMG_3722.JPG

О, Боже єдиний, здійсни мою мрію, не діли нашу землю на Захід і Схід.

Бо всі ми – єдині, усі ми сім’я, в усіх нас одна Батьківщина, ОДНА.

Одна і єдина, як вічна любов, за неї ще пращури проливали кров.

За волю, за єдність боролись вони, щоб в вольній країні ми з вами росли. 

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Майже сторіччя тому в цей січневий день відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури, – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні і не лише територій, а й людських сердець. Цьогоріч відзначення Дня Соборності збіглося зі славною та історичною датою – 100-річям проголошення самостійності Української Народної Республіки згідно IV Універсалу.

Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Минулі історичні події сформували підґрунтя для усвідомлення, що саме ми несемо велику відповідальність за збереження в нашій країні миру і стабільності та утвердження національної ідеї.

В умовах сьогодення, коли наша держава перебуває у стані війни, по-новому відкриваємо для себе неоціненність життя у вільній, суверенній державі, адже воля – найвище досягнення нації, набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною – життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами і вічною боротьбою.

У цей визначний день – День Соборності України – нам є чим пишатися і про що згадати. Особливо приємно, що вже четвертий рік поспіль у цей день на мості через річку Вілія, на межі двох областей Хмельницької та Рівненської зустрічаються офіційно делегації Острожчини та Ізяславщини на чолі з головою Острозької РДА Богданом Туровичем та Ізяславської РДА Борисом Яцковим, обмінюючись сердечними привітальними словами та короваями. Цьогоріч урочистості проходили на базі НВК «Межиріцька ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ», де відбулося культурно-мистецьке свято «Сила України – в єдності її земель». Щирими віншуваннями, візитівкою про навчальний заклад, коротким історичним екскурсом про рідний край зустрічали гостей учнівський та педагогічний колективи школи. А на правах господаря громади Микола Губернюк та господині навчального закладу директор НВК «Межиріцька ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» Лідія Дубінчук вручили очільникам Острозького та Ізяславського районів хліб-сіль, запросивши на урочистості.

IMG_3713.JPG

Святкове дійство розпочалось запальним флешмобом «Ми – єдина Україна», який виконали учні НВК «Межиріцька ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ».

IMG_3644.JPG

Звертаючись до усіх присутніх учасників святкового зібрання, голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, Межиріцький сільський голова Микола Губернюк та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук акцентували у своїх виступах, що День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель. Соборність України - основа державності. Для нас українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою і неймовірно складною. Соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. В історичній пам'яті українського народу Злука УНР та ЗУНР залишила також важливий слід, як і сам День Соборності України. Тож, вітаючи усіх присутніх представники двох районів відзначили, що цих пам’ятних дат є доброю нагодою ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого. Головною цінністю громадян нашої держави є і залишається національна єдність. Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність. Сьогодні наші земляки, наші воїни на Сході України захищають та відстоюють не лише незалежність, а й соборність держави, як і їхні пращури 100 років тому. Нам залишається лише щиро молитися за них та бажати їм міцного здоровֽ’я, сили, наснаги та терпіння.

IMG_3721.JPG

Яке ж свято без пісень та танців? Саме щирі оплески гостей та присутніх у підсумку підтверджували про чудовий святковий концерт, підготовлений учнями НВК «Межиріцька ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» та творчими народно-аматорськими колективами Острозького РБК: чоловічий квартет «Оксамит», народно-аматорського ансамблю народної музики «Живограй», юний бандурист Олексій Паюк, вокальний квартет «Веснянка», учасники танцювального гуртка вокальний ансамбль «Пролісок» Межиріцького НВК, вокальний ансамбль ліцеїстів Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, вокалісти Вікторія Стамбульська, Софія Левчук, Дарина Тищук, Лідія Змєєва, Галина Скрипковська, Дарина Нікітюк. Святкову концертну програму завершив флешмоб у виконанні учнів НВК «Кутянківська ЗОШ І-ІІІст. - ДНЗ» та культпрацівників с. Кутянки.

Традиційно на завершення про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації пригостилися короваями, обмінялися подарунками та зробили світлину на пам’ять.

IMG_3702.JPG

День Соборності України – це знак нової доби в історії держави. Свято віримо і маємо надію, що наша рідна земля, наш народ прийде до торжества свободи, правди і добра. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

 

Ольга ФІЛІНА

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити