???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

 

 

Скорботною ходою та годиною пам’яті Острожчина вшанувала Героїв Небесної Сотні

 

20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності у Києві було розстріляно найбільшу кількість протестувальників за 4 дні протистоянь. Сьогодні оприлюднене дані про загиблих Героїв Небесної Сотні та вказано точний час, коли люди зазнали смертельних поранень. 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у центрі Києва  від пострілів снайперів у формі спецпризначенців «Беркуту» загинуло 48 учасників Революції гідності. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. Сутички між силовиками та євромайданівцями відбувалися на різних вулицях столиці. У ці дні в Києві перебували люди зі всієї України, в тому числі й з Острога.

Годиною пам’яті «Майдан. Україна. Шлях до Свободи» на Острожчині 20 лютого вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Скорботна хода, організована міським відділом культури і туризму, розпочалася від приміщень Острозької дитячої школи мистецтв та Національного університету «Острозька академія». Острожани із запаленими лампадками пройшли з проспекту Незалежності, вулицями Героїв Майдану та Князів Острозьких до Майдану Свободи, де відбувся мітинг.

З імпровізованої сцени, яка була стилізована під побут Майдану (шини, барикади, табличка «Острог»), звучали вірші, пісні та спогади про ті трагічні і резонансні події. Школярі, студенти, місцеві аматори та працівники Острозького районного будинку культури скорботними словами та піснями нагадали присутнім про пережите 4 роки тому усією країною.

Представники влади, студенти, школярі, жителі міста та району поставили лампадки до фотовиставки загиблих під час Революції Гідності (тепер виставка буде постійною у приміщенні РБК) та поклали квіти до знаку «Пам’ятай Майдан».

А збоку парував пісний куліш, гарячий чай – польова кухня теж була продумана організаторами  акції – відділом культури і туризму РДА. Це ще сильніше передавало атмосферу Майдану, змушувало задуматись, як же було тоді, у розпал Революції Гідності.

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити