???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Написом «тут можна все» у вестибюлі тепер зустрічає усіх НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. (ліцей)-ДНЗ (ясла-садок)» імені Т. Г. Шевченка. А далі бачимо перелік можливостей: думати, сумніватися, дружити, любити, пізнавати, шукати, мріяти...

Дні вимушених канікул працівники НВК провели у зовсім нетиповому форматі для карантинного періоду. Директор, педагоги та увесь персонал закладу, одягнувши робочий одяг, озброїлись пензликами, фарбою, креативом та оновили внутрішню частину школи. Слова з позначеними наголошеними літерами, часто вживані фрази англійською та польською, формули тригонометричних функцій, планети Сонячної системи – тепер учні вивчатимуть усе це не тільки на уроках. Ці гості з підручників «переслідуватимуть» дітей і на перервах, адже яскравими фарбами виведені на сходинках, на стінах коридорів та просто на підлозі.

IMG_2358.JPG

Шкільне середовище живить навчальний досвід учня. Усе – від естетики дизайну школи до емоційного фону – покликане створити такі умови, за яких учні зростатимуть як особистості. Так зазначено у Концепції розвитку освіти. Як відомо, в Україні розпочато реформу середньої освіти, яка орієнтована на те, щоб випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, яка отримані в школі знання активно використовуватиме в житті. Міністерством освіти і науки презентовано проект Концепції розвитку освіти «Нова українська школа». Згідно цього проекту, протягом 2017-2019 років створюватиметься підґрунтя для більш широких нововведень і формуватиметься база для нових стандартів освіти та підготовки вчителів. Вже почалося оновлення навчальних програм для молодшої школи і розробка методик компетентнісного навчання (навчання через діяльність). Острозькою райдержадміністрацією прийнято розпорядження «Про затвердження районного плану заходів на 2018-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», в якому передбачено вивчити можливість введення профільного навчання у деяких школах, забезпечити формування мережі опорних шкіл, забезпечити облаштувати шкіл для впровадження компетентнісного навчання тощо.

IMG_2360.JPG

На Острожчині НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. (ліцей)-ДНЗ (ясла-садок)» імені Т.Г. Шевченка є першим закладом, який втілює запропоноване Міносвіти в життя. Зокрема, розпочали тут із впровадження проекту «Новий простір у школах». Заступник голови Острозької РДА Лариса Іванова теж побачила, чим дивуватиме школа своїх учнів. Після екскурсії навчальним закладом відзначила творчий підхід працівників НВК до виконання положень Концепції розвитку освіти, високий рівень естетичного оформлення навчального закладу та створення комфортних умов для навчання.

«Наші діти до перебувають у школі до 8-ї години вечора. Тому ми продумуємо не тільки цікаві й ефективні заняття, а й розумне дозвілля для всебічного розвитку, активної рухової діяльності», – розповідає заступник директора Людмила Антонюк. На перерві тут можна буде пограти в твістер, пострибати, візуально сприймаючи інформацію навколо. Адже учні через гру розвивають свої природні здібності, емоційний інтелект, задовольняють пізнавальний інтерес.

 «Ще ніколи діти так не хотіли йти після канікул до школи, як зараз, – посміхається заступник директора Тетяна Українець. – Вони почули, що школа їх зустріне по-новому і телефонують, цікавляться, що ж таке незвичне тепер тут буде...».

IMG_2374.JPG

Директор Неля Хімін зізнається, що всі зміни, які зараз можна побачити, працівники школи зробили власними руками та використавши власні ресурси. Також вона зазначила, що як тільки діти вийдуть на навчання, в школі запрацює радіо, бо радіорубка вже готова до роботи. Крім того, у школі вже ведуться роботи з облаштування живого куточка (за сприяння ДП «Острозький лісгосп»). У НВК забезпечно доступний інтернет-простір: тутешні вчителі беруть участь у вебінарах, онлайн-конференціях, які проводяться в інших областях чи в столиці. А ще чимало задумів адміністрація школи тримає в таємниці, проте обіцяє, що вже в квітні тут з’явиться ще одна новинка. Зрештою, як кажуть самі педагоги, процес творення освітнього простору є безперервним. А щоб учні розвивались і прагнули до пізнання, потрібно, щоб їх оточувало натхнення.

Вікторія КРИГЕР

Фото: Острозька РДА

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити