???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

У ці дні в Острозькій академії відбувся вечір пам’яті поета і науковця Анатолія Криловця

1 травня рік тому перестало битися творче серце літературознавця і поета, патріота і наставника Анатолія Олександровича Криловця. Культурно-просвітницькі осередки Рівненщини у ці дні проводять тематичні заходи зі вшанування пам’яті відомої людини.

25 квітня студенти й викладачі Острозької академії, письменники краю зібралися, щоб пригадати усі хороші справи Анатолія Криловця та пом’янути добрим, щирим словом.

Після вшанування пам’яті непересічної особистості хвилиною мовчання ректор НУОА  Ігор Пасічник розповів про перше знайомство з Анатолієм Олександровичем, його ідеї щодо розвитку академії, допомогу під час проведення вступних іспитів та пообіцяв, що в Острозькій академії буде заснована стипендія ім. Анатолія Криловця.

«Людина не помирає, поки про неї хоч хтось пам'ятає. У цьому сенсі Анатолій Криловець не помер. Він створював кафедру, гуртував острозьких літераторів», – зазначив Ігор Пасічник.

Спогадами про покійного як про справжнього поціновувача рідного слова поділився академік Академії наук вищої школи України Іван Хом’як, який був викладачем Анатолія Криловця. Професор Василь Жуковський, який назвав Анатолія Олександровича великим життєлюбом, надзвичайно поетичною та невибагливою людиною, закликав присутніх «не плекати сумних емоцій, бо не можна звинувачувати день, який завершився, свічку, яка догоріла, так само не можна нікого звинувачувати у тому, що обірвалася нитка життя Анатолія Криловця».

Письменники Микола Береза, Любов Ярмолюк, Олесь Ундір, Євгенія Гембаровська запам’ятали Анатолія Криловця як надзвичайно скромну людину, талановитого поета і мудрого порадника, який учив любити Слово.

Упродовж вечора пам’яті на екрані пропливали світлини поета та вислови його друзів. Також звучали пісні, складені на слова Анатолія Криловця. Особливо схвилював присутніх відеозапис читання іронічної поезії «Глянь: криштальної чесності кіт» самим автором.

Студенти Острозької академії, які навчаються на спеціальності «Літературна творчість», яку теж заснував Анатолій Криловець, ознайомили присутніх із віхами життєвого та творчого шляху митця, читали інтимну, громадянську та філософську лірику поета. Виконання «Присвяти татові», яку написав і прочитав син Анатолія Олександровича Володя Криловець, зворушило присутніх в залі.

22 квітня у Центральні районній бібліотеці відбулося засідання літературної студії ім. І. Маєвського, на якому читали твори Анатолія Криловця та ділилися спогадами про талановитого майстра слова. А започатковані покійним справи продовжуватимуться його рідними та однодумцями.

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити