???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

 

Цьогоріч 22 січня наша держава відзначила день Соборності України та 100-літній ювілей проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  День Соборності - свято єдності України, яке після подій 2013-2015 років та революції Гідності  набрало нового звучання. У цей день ми особливо повинні задумуватись над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Заході чи Сході, Слобожанщині чи Галичині – головне, ми є українцями!

Традиційно, вже п’ятий рік поспіль 22 січня відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Острожчини та Ізяславщини. Добру традицію відзначати свято за участі делегацій Ізяславського, Острозького району та міста Острог було започатковано у 2015 році в селі Кунів, яка була підтримана владою Острожчини.

 Сам Бог подарував сонячну погоду у такий чудовий січневий день. Обмін короваями, щирі віншування та теплі обійми відбулися під зустрічі на мосту через річку Вілія делегацій на чолі від Острожчини (у складі голови Острозької районної державної адміністрації Богдана Туровича, заступника голови Острозької районної ради Надії Дем’янчук, секретаря Острозької міської ради Івана Ткачука) та Ізяславщини - голови Ізяславської районної державної адміністрації Бориса Яцкова, голови Ізяславської районної ради Сергія Шлегеля.

DSC01409

Цьогоріч святкові заходи відбувалися в місті Ізяслав. Приємно зазначити, що у кожному населеному пункті делегацію щиро вітали школярі, педагоги, учасники загальнорайонної патріотичної акції «Ланцюг єднання». Очільники двох районів, міських рад взяли участь у церемоніях покладання квітів до меморіальної дошки воїнам УНР, загиблим землякам Ізяславського району на Сході Україні та до пам’ятника Тарасу Шевченку.

DSC01400

Після цього керівництво, делегації районів, молодь, пересічні жителі пройшли Ходою гідності та свободи до Ізяславського районного Будинку культури, де усіх з хлібом-сіллю зустрічали міський голова Валентина Корнійчук та представники сільських рад району, які піднесли гостям нашого краю на РУШНИКУ ЄДНАННЯ (від автора - рушник довжиною 62 метри було виготовлено майстринями Ізяславщини у 2013 році до 90-річчя утворення Ізяславського району).

Смачний куліш та козацька юшка, якими пригощали члени громадської організації «Ізяславське козацьке товариство», додали настрою у зимовий день усім присутнім. Далі – враження після огляду експозицій районного історико-краєзнавчого музею, де навіть є екземпляр Пересопницького
Євангелія, виставки декоративно-ужиткового мистецтва та дитячої творчості, підготовлені колективами Ізяславського РБК, Будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», дитячої школи мистецтв, а також цікаву виставку інформаційних матеріалів «Україна – рідний край!», підготовлену колективом бібліотеки.

 «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!» – під такою назвою відбувся святковий захід у концертній залі місцевого РБК. Представники влади – голова Острозької РДА Богдан Турович, Ізяславської РДА Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, заступник голови Острозької районної ради Надія Дем’янчук, секретар Острозької міської ради Іван Ткачук, міський голова Валентина Корнійчук сердечно привітали присутніх із такою важливою датою, із Днем Соборності України та 100-річям проголошення акту злуки УНР та ЗУНР.

«Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого, - звучало у привітанні голови Богдана Туровича. – Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного супротиву зовнішній агресії. Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність».

«Сьогодні наші воїни на Сході держави так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники 100 років тому. Ми маємо усвідомити і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., ідеалізм, брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності. Тож головне мирного неба над головою, спокою, наснаги та терпіння усім нам», - зазначив голова Борис Яцків. А ще Борис Олександрович та Сергій Вадимович виконали приємну місію вручивши Галині Ничипорук та Світлані Іськовій, жителькам Ізяславського району, посвідчення та нагрудні знаки до почесного звання України «Мати – героїня», вручили відзнаки районної державної адміністрації та районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини» голові громадської організації учасників АТО Володимиру Павлюку та почесному президенту Міжнародного благодійного Фонду імені Георгія Кірпи Жанні Кірпі.

Який же захід без святкового концерту? Тож пісні у виконані народно-аматорських фольклорних колективів Ізяславщини, солістів районного та сільських БК, незабутні запальні танці хореографічного колективу «Престиж» Ізяславського РБТ дітей та юнацтва «Веселка», зразковий ансамбль сучасного танцю «Оксамит», зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда», зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв нікого в залі не залишив в спокої, адже оплески для усіх звучали все гучніше та з вигуками «Браво».

DSC01420

На згадку про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації двох районів обмінялись із представниками Острожчини пам’ятними подарунками та зробили світлину.

DSC01395

 Ольга ФІЛІНА

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити