???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Вже з понеділка діти з особливими освітніми потребами зможуть отримувати корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсному центрі (ІРЦ), який відкрили в Острозі 31 січня.

Головна мета таких інклюзивно-ресурсних центрів полягає у тому, щоб діти з особливими освітніми потребами та їх родини отримували необхідні послуги, пристосовувались до життя в суспільстві, оскільки у звичайних школах таким дітям потрібно більше уваги. Адже інклюзія — це процес включення осіб з інвалідністю в активне суспільне життя, що є необхідним для створення рівних можливостей всіх членів суспільства.

Відкриття такого закладу є втіленням Меморандуму про співпрацю, який минулого року підписали дружина Президента Марина Порошенко та голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Перша леді, яка займається проектом зі впровадження інклюзивної освіти і бере участь у відкритті подібних закладів, до Острога 31 січня не прибула, але про неї у своєму виступі згадав заступник Рівненської облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Корнійчук: «Та освітня політика, яка реалізується в державі, відбувається під патронатом Марини Порошенко. На Рівненщині заплановано 33 таких заклади, сьогодні відкриваємо шістнадцятий. Бажаю, щоб цей інклюзивно-ресурсний центр був наповнений справді потужною роботою. Дуже багато сходинок ми подолали на шляху до створення Центру. Наступні сходинки, які б вони не були, ми пройдемо разом, я обіцяю вам свою підтримку. Адже сьогодні у нас свято відкриття, а завтра – важка напружена праця», – зазначив обласний гість.

DSC01435

Міський голова Олександр Шикер у вітальному слові подякував усім, хто долучився до процесу створення ІРЦ, тим самим показуючи небайдужість до долі діток.

DSC01437

DSC01440У приміщенні, що знаходиться на вулиці Івана Федорова, колись була початкова жіноча школа. Про це розповіла Людмила Кухарук, начальник відділу освіти виконкому Острозької міськради. Тож, за її словами, освіта повертається в освіту.

 

Перед гостями після перерізання стрічки виступили вихованці Острозької дитячої школи мистецтв. А посадовці облдержадміністрації, місцеве керівництво Острога, представники освітньої та соціальної сфери, депутати, журналісти, які взяли участь у святковому заході, оглянули освітній заклад всередині.

DSC01433

У колишньому приміщенні відділу статистики зробили ремонт та пристосували до нових потреб. Тут облаштували кабінети для занять з логопедом, реабілітологом, дефектологом та практичним психологом. Фахівці проводитимуть зустрічі з батьками та корекційні заняття з дітьми.

DSC01461

DSC01467Як зазначила директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр міста Острога Острозької міської ради Рівненської області» Олена Обуховська, у закладі займатимуться діти від 2 до 18 років. Наразі ІРЦ забезпечений комп’ютерною технікою, дитячими меблями, тренажерами, біговою доріжкою, спортивним інвентарем, іграшками, дидактичними посібниками та іншими необхідними матеріалами. У цьому могли переконатися всі, хто був присутній на відкритті Центру. Тож вже з понеділка заклад готовий прийняти своїх вихованців.

Вікторія КРИГЕР

 

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити