???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

 

У лютому мешканці нашого краю почали отримувати квитанції від постачальника електричної енергії ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія». ПрАТ «Рівнеобленерго» та РОЕК – це дві незалежні компанії – з різними ліцензіями, функціями та рахунками. Вже сьогодні споживачі отримують два договори: про постачання електроенергії та про надання послуг з розподілу. З проханням детально роз’яснити нові правила сплати за електроенергію, які увійшли з початку року, про алгоритм розрахунків ми звернулися до помічника голови правління з внутрішньої та зовнішньої комунікації ПрАТ «Рівнеобленерго» Алли ЛІХАЧОВОЇ.

 Перш за все хочу зазначити, що нова модель ринку електроенергії в Україні запроваджується з липня 2019 року ринок електричної енергії (ЗУ «Про ринок електричної енергії»). А вже з 1 січня послуги з розподілу та виробництва, передачі та постачання електроенергії споживачам надають дві різні компанії. У кожному регіоні держава обирає одного постачальника електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам, який називається Постачальником універсальної послуги. На Рівненщині оператором системи розподілу є ПрAT «Рівнеобленерго», а електропостачальник - ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».

 • – Чи потрібно укладати нові угоди?
 • – Для подальшого забезпечення електроенергією споживачам необхідно приєднатися до публічної угоди про надання послуг з розподілу електроенергії, а також окремо – до угоди про постачання. Але згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії для населення діє спрощена процедура приєднання до публічних договорів. Спеціально відвідувати місцеві РЕМи чи звертатися в кол-центри ПрАТ «Рівнеобленерго» чи ТОВ «РОЕК» не потрібно. Усе, що необхідно зробити, продовжувати отримувати послуги й вчасно сплачувати рахунки. Таким чином, споживачі автоматично приєднаються до Публічних договорів з Оператором системи розподілу та з постачальником універсальної послуги.

Оператор системи розподілу ПрАТ «Рівнеобленерго» надалі відповідатиме за якість та надійність електропостачання. У його обов‘язках залишається експлуатація ліній електропередач, підстанцій, інших енергооб’єктів, їх ремонт та реконструкція, приєднання споживачів до електромереж. Також він обмежує, припиняє та відновлює електропостачання, установлює лічильники електроенергії й фіксує їхні покази, переводить побутових споживачів на «зонний облік» електроенергії.

ТОВ «РОЕК» забезпечує придбання і збут електроенергії споживачам, надання якісних послуг із енергопостачання та здійснює розрахунки за споживання електроенергії.

 • – Питання, яке найбільше цікавить наших читачів: чи зміняться тарифи за електроенергію?
 • – Згідно з новим законом після 1 липня 2019 року держава в особі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), втратить своє право на встановлення тарифів. Їх формуватиме ринок. До 1 липня тарифи для населення, як і раніше, встановлює (НКРЕКП) і вони залишаються незмінними.

Крім того, з метою створення конкурентного середовища постачальників електроенергії закон передбачає розподіл тарифу на дві складові. Тобто замість однієї угоди з постачальником електроенергії споживачі укладатимуть дві: з оператором системи розподілу електроенергії ПрАТ «Рівнеобленерго» та з компанією-постачальником ТОВ «РОЕК». Це дві незалежні компанії з окремими ліцензіями, кол-центрами та рахунками.

Обрахунок слід проводити, як і раніше – за відсутності пільги, за обсяг, спожитий до 100 кВт-год електроенергії на місяць (включно) оплачуємо з розрахунку 90 коп. за 1 кВт-год (з ПДВ), за обсяг, спожитий понад 100 кВт-год електроенергії на місяць – 168 коп. за 1 кВт-год (з ПДВ).

У січні 2019 року споживачі електроенергії Острожчини отримали рахунки ще від «Рівнеобленерго», оскільки оплачували послуги, отримані у грудні. Перший оновлений рахунок за спожиту в січні електроенергію споживачі отримають від ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія» (РОЕК) уже в лютому.

Тому звертаємо Вашу увагу, що у нових рахунках – інший отримувач, інший розрахунковий рахунок (різниться у залежності від району електричних мереж), та особовий рахунок споживачів.

Банківські реквізити поточного рахунку із спеціальним режимом використання для сплати за спожиту електричну енергію:

 • Отримувач:
  ТОВ «РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ»
 • Код ЄДРПОУ: 42101003
 • Банк отримувача: філія – Рівненське ОУ АТ «Ощадбанк»
 • МФО: 333368
 • № 26033303049867 – рахунок для оплати електроенергії споживачами Костопільського, Здолбунівського, Гощанського, Корецького, Острозького, Рівненського районів та м.Рівне.

Про ці зміни повідомлені усі банківські установи області. Втім, щоб уникнути непорозумінь, радимо нагадати касиру у банку чи на пошті про зміну рахунку. Якщо оплачуєте послуги через інтернет, необхідно буде самостійно, «вручну» оновити реквізити. Крім того, у платіжці окремим рядком зазначена плата за розподіл електричної енергії та відповідний тариф, який вже врахований у поточні нарахування та не потребує окремої оплати.

У споживачів і надалі залишається всього одна квитанція за електроенергію, але в ній буде два окремі рядки: вартість послуг із розподілу та вартість послуг постачання. Це буде квитанція від ТОВ «РОЕК», а не від «Рівнеобленерго». Якщо на особовому рахунку споживача наявна переплата для «Рівнеобленерго», то згодом ці кошти будуть перераховані на особові рахунки споживача у ТОВ «РОЕК».

 • – Куди передавати показники лічильників?
 • – Показники лічильника, як і раніше, потрібно передавати оператору системи розподілу, тобто ПрАТ «Рівнеобленерго» через особистий кабінет, паблік-акаунт у Вайбер, або ж, звернувшись до кол-центру «Рівнеобленерго» за телефонами: (0362) 694298, (0362) 694279, (067) 6204411, (050) 4904411, (093) 3204411 або через СМС на номер (067) 239-54-30, або ж надіславши показники за допомогою електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Терміни подачі показників також не змінилися – найкраще це робити в останній день розрахункового місяця або перший день наступного за розрахунковим. Найближчим часом в особовому кабінеті з’явиться посилання на сайт РОЕК, за яким і можна буде переглядати сформовані рахунки.

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич прогнозує, що після запровадження ринку електричної енергії з 1 липня 2019 року ціна для населення може зрости втричі. Адже регулювати вартість електроенергії буде ринок і ситуація на енергетичній біржі. А це означає суттєве збільшення тарифів для населення. Нам потрібно прийняти дані зміни й надалі вчасно передавати показники лічильників та сплачувати за використану електроенергію.

Записала Ольга ФІЛІНА

 

Коментарі:

 • Facebook
 • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити