???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Початок весни Національний університет «Острозька академія» ознаменувався приїздом столичних чиновників. 1 березня до Острога прибув Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, а також депутат верховної ради України Юрій Вознюк, представники державної влади Рівненщини та Острожчини. Приїхали гості цього дня вчасно, о 12.05 їх зустрічали князь Василь-Костянтин Острозький та княжна Гальшка Острозька, ректор Ігор Пасічник, студенти, викладачі, працівники закладу та жителі міста.

DSC01593DSC01622

DSC01626

Після 40-хвилинної екскурсії університетом Володимир Гройсман відкрив чергову сесію міжнародної дискусійної платформи «Острог Forum 2019». Цього разу темою обговорення була національна безпека як синергія економіки та освіти. Прем’єр-міністр привітав усіх з настанням весни та виборами ректора (28 лютого абсолютною більшістю голосів було обрано Ігоря Пасічника). Аналізуючи суспільно-історичні процеси минулих років, роль молоді у побудові сильної держави, Володимир Гройсман розповів про свій шлях у велику політику, як у 24 роки вирішив стати депутатом в окрузі, а в 28 років був обраний мером Вінниці.

«Період до 2014 року я називаю десятиріччям втрачених можливостей. В нас було багато випробувань і можливостей, які не завжди використовували. Для нас має стати національною ідеєю — побудувати успішну, заможну, сильну державу. Побудувати сильну України без сильної економіки не можливо. Найбільший наш капітал – це український інтелект. Молодь має брати участь у всіх державних процесах, інвестуючи власні знання у розвиток майбутнього», — зазначив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр також акцентував увагу на низці державних змін, зокрема успішності проведення реформи децентралізації, яка відкрила можливості для регіонального розвитку України. Також він наголосив, що Україна сьогодні відкриває нові ринки в Німеччині, Індії та Китаї, тому нам потрібно виробляти більше готової продукції.

«Мені теж хочеться, щоб пенсія була 1000 доларів, але я знаю, що цього вистачить на 10 днів. Далі буде розчарування. Ми зможемо забезпечити рівень життя безпеки, підвищити рівень життя кропіткою працею. Якщо влада дивиться в одну сторону, а суспільство в другу, прірва між ними тільки збільшуватиметься», – висловив своє бачення Прем’єр-міністр.

Студенти викладачі та запрошені на форум могли поставити свої запитання відомому політику, що стосувались будь-якої теми.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у своєму вітальному слові запросила усіх до активної співпраці на шляху до здійснення реформ:

«Останній звіт Організації економічного співробітництва та розвитку 2015 року продемонстрував, що є чітка, абсолютно пропорційна кореляція між темпом економічного зростання і якістю системи освіти. Сінгапур має систему шкільної освіти № 1, адже має високо розвинену економіку. Естонія, ближча до нас країна, у цьому рейтингу на сьомому місці і теж мала високі темпи економічного зростання. Сусідня Польща — на 11-му, Україна зараз — на 37-му. Але я впевнена, що ми будемо йти вперед, і тому здійснюються реформи. Нам потрібні ваші зусилля, ваша співпраця, та активна участь, чого я нам усім щиро зичу!»

На завершення зустрічі ректор Острозької академії Ігор Пасічник вручив Володимирові Гройсману найвищу відзнаку університету — срібну медаль «Василь-Костянтин Острозький». Найголовніший сюрприз Глава Уряду озвучив, прощаючись із присутніми в залі: «Скільки мільйонів вам не вистачає на добудову нового корпусу Острозької академії? Сім, вісім? А ми з Лілією Михайлівною даємо десять!» – зізнався Володимир Гройсман викладачам і студентам.

Ольга ФІЛІНА

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити