???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" з космодрому "Байконур" вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин. Тож 12 квітня в Україні святкують День працівників ракетно-космічної галузі, а в світі з 2011 року встановлено Міжнародний день польоту людини в космос.

Як свідчать історичні матеріали, спочатку ніхто не планував грандіозної зустрічі після польоту Гагаріна в Москві. Усе вирішив в останню мить Микита Хрущов. Він наполіг, щоб Юрію Гагаріну, який був старшим лейтенантом, дали звання майора та підготували гідну зустріч.

За Гагаріним в аеропорт Внуково прилетів Іл-18, там відбувся грандіозний прийом. Величезний натовп народу, вся верхівка влади, журналісти. Літак підкотив до центральної будівлі аеропорту, спустили трап і першим по ньому зійшов Гагарін. Від літака до урядових трибун була простелена червона килимова доріжка, нею пішов Юрій Гагарін. Щоправда, йому не так просто вдалося подолати цю незначну відстань до трибуни. За шнурком, який теліпався за черевиком, спостерігала вся країна і зарубіжні гості. Згодом виявилось, що це був не шнурок від взуття, а підтяжка, якою підв’язували шкарпетки, щоб ті не сповзали, оскільки тоді шкарпетки виготовляли без резинок. До трибуни перший космонавт дійшов, не наступивши на шнурок. Підійшовши до трибуни, Юрій Гагарін відрапортував Микиті Хрущову про успішно виконане завдання. Далі космонавт їхав у відкритій машині стояв на повний зріст і всіх вітав дорогою до Красної площі.

Сотні тисяч людей пройшли того дня через Красну площу, зустрічаючи людину, яка повернулася з відкритого космосу. Серед очевидців цієї події був і житель Острозького району. Анатолій Балковський у 1961 році проходив другий рік служби  в армії. Служив наш земляк у ракетних військах у Подольську за 40 кілометрів від Москви. Із їхнього взводу відібрали 10 чоловік і відправили на зустріч Гагаріна у Москву.

2

«Нас вишикували в шеренгу, щоб ми вздовж дороги тримали канат, який би стримував натовп, – розповідає Анатолій Федорович, мешканець Розважа. – Люди кричали «Ура! Юра!», тримали портрети космонавта, букети квітів. Це незабутнє видовище. І ось він з батьком з’являється на площі, ззаду на «Чайці» приїхав Хрущов, партійні керівники. Тож всіх цих відомих людей я бачив зблизька. У серпні цього ж року ми так само зустрічали космонавта Германа Титова, знов побачив Гагаріна, Хрущова. Пам’ятаю, що тоді люди все одно вигукували «Юра!», бо Гагарін був першим, хто побував у космосі».

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити