???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

12 квітня Національний університет «Острозька академія» відвідав предстоятель Православної церкви України Блаженнійший Епіфаній. Звичайно, дата вибрана не випадково, адже 12 квітня 1994 року Указом Президента України розпочалося відродження цього освітнього закладу. Тож у п’ятницю у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбувся подячний молебень за участю Архієпископа Рівненського та Острозького Іларіона, місцевих священиків, з нагоди 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія». А після богослужіння Блаженнійший Епіфаній вручив копію Синодального Томосу  та Указ про поновлення ставропігії храму настоятелю отцю Василю Жуковському.

epifan

Згодом для гостей було проведено екскурсію найстарішим закладом на теренах Східної Європи, який і сьогодні зберігає дух давнини. 

Митрополит Епіфаній та Владика Іларіон також взяли участь у міжнародному проекті «Острог-FORUM 2019», присвяченому питанням духовно-моральних цінностей в контексті національної безпеки.

DSC 3550 (1)

«Церква відіграє важливу роль у державотворенні. Якби була духовно сильна основа, сильний духовний фундамент, то тіло держави не сипалося б, – переконаний Предстоятель ПЦУ. – Церква – духовна основа, на якій згодом ми збудуємо сильну, незалежну, європейську країну. І це залежить від кожного з нас».

Також головний представник духовенства розвинув тезу про те, що підростаюче покоління українців варто виховувати на засадах християнської моралі, зокрема відзначив роль професорсько-викладацького колективу Острозької академії, який на чолі з професором протоієреєм Василем Жуковським працював над впровадженням викладання предметів духовно-морального спрямування у школах. Митрополит нагадав, що саме Острозька академія ще у 2007-му році розпочала підготовку фахівців за спеціальністю «Богослів’я» на магістерському рівні вищої освіти.

«У це мало хто вірив. Однак віра і наполеглива героїчна праця незмінного відтоді і до цього часу ректора професора Ігоря Демидовича Пасічника змогла відродити з руїн спершу колегіум, який згодом перетворився в університет, набув статусу національного, а нині входить до числа провідних закладів вищої освіти України», – зазначив Владика Епіфаній.

Під час свого першого архіпастирського візиту до Острога Митрополит Київський і всієї України Епіфаній отримав диплом почесного доктора Національного університету «Острозька академія». Ректор університету Ігор Пасічник наголосив, що Предстоятель Української Православної Церкви став четвертим почесним доктором академії за 25 років після відновлення її діяльності.

Спілкуючись із журналістами на тему конфліктних ситуацій, які виникають сьогодні в багатьох населених пунктах на ґрунті конфесійної приналежності, Владика Епіфаній сказав,  якщо громади абсолютною більшістю засвідчують своє бажання про перехід до Православної Церкви України, то «ми як Церква і особливо держава повинні захистити їх право вибору».

DSC01857

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити