???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Це питання було ключовим на семінарі, який відбувся 14 листопада в Острозі за участі районної влади та фахівців соціальної сфери Острозького та Рівненського районів. Не секрет, що українці, які повернулись із зони АТО, а по суті брали участь у воєнних діях, не можуть адаптуватися до звичного ритму життя. Попри те, що держава декларує низку пільг та переваг для учасників АТО, на практиці, на жаль, це не завжди втілюється. Дуже часто роботодавці відмовляють демобілізованим у працевлаштуванні. Оформлення, наприклад, знижки за користування газом чи електроенергією, вимагає подання довідок з різних інстанцій, а не всі учасники бойових дій хочуть чи мають змогу цим займатися. Передбачено й чимало інших преференцій не тільки для атовців, а й для членів їхніх сімей, про які вони просто не знають. Зокрема, учасники АТО можуть безкоштовно пройти навчання в автошколі і отримати водійські посвідчення, здобути вищу освіту, а наявність «Соціальної картки учасника АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ» дає змогу отримувати знижки на придбання товарів та послуг у магазинах, аптеках, навіть відвідувати футбольні матчі, розважальні та оздоровчі заходи.

Усі ці питання слід роз’яснювати професійно, щоб наші земляки, мобілізовані й демобілізовані, зрозуміли, що Україна – правова держава і закони, прийняті на підтримку учасників бойових дій, діють реально, а допомоги, консультації в певних ситуаціях просити не соромно.

Рівненська обласна державна адміністрація спільно з громадською організацією «Психологічна служба Євромайдану» створили службу соціально-психологічного відновлення учасників антитерористичної операції при Управлінні соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації. Завдяки цьому у Рівненському районі запроваджено пілотний проект – створення мережі соціальних працівників – фахівців із соціальної адаптації учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих. Вчорашні безробітні, які перебували на обліку в центрі зайнятості та мають попередній досвід практичних психологів та соціальних фахівців або пройшли відповідне навчання, стали особистими консультантами військових та їх родин. Соціальними працівниками є і учасники бойових дій, волонтери, а в Корнинській сільській раді соціальним працівником працює Оксана Свіржевська, син якої загинув на Донбасі.

Як пояснює ініціатор створення проекту «Захиснику – повага і турбота» Ольга Яковлєва, не всі учасники антитерористичної операції готові самотужки дізнаватися про те, що їм належить, а будь-яку допомогу часто просто відкидають. Також наші захисники потребують і соціальної та психологічної реабілітації, інколи їх потрібно вислухати, а інколи навпаки – не лізти в душу з запитаннями.

Тож поділитися досвідом у цьому напрямку до Острога прибули спеціалісти соціальної сфери Рівненського району, голова ГО «Психологічна служба Євромайдану»  Ольга Яковлєва, голова громадської ради при РОДА Віталій Лесько, голова Рівненської районної ради Віталій Стельмах, начальник Рівненського управління соціального захисту Вадим Максютинський. Гості детально розповіли про аспекти створення та результати цього проекту, який діє з травня 2017 року. Передусім соціальні працівники пройшли навчання, тренінги, в тому числі ті, що стосувалися психологічної та соціальної адаптації учасників АТО. У своїй роботі вони керуються не тільки посадовими інструкціями, а й Етичним колексом, різними формами звітів, порадами, рекомендаціями інших спеціалістів, адже в роботі з людьми не буває дрібниць, все має вагу. Зараз у проекті  працює 11 соцпрацівників. Вони телефонують, відвідують, запрошують атовців на консультацію з усіх законодавчих норм, що стосуються статусу УБД, допомагають вирішити безліч поточних питань, співпрацюють з благодійними фондами та громадськими організаціями. Як зазначають самі соцпрацівники, спочатку було важко, незвично, страшно, люди відмовлялися від їхньої допомоги,  а тепер вже й самі звертаються за порадою, розповідають, що їх хвилює, розуміючи, що їм хочуть допомогти.

На семінарі були присутні представники влади Острожчини: голова Острозької райдержадміністрації Богдан Турович та заступник Лариса Іванова, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька та заступник Надія Дем’янчук, які зацікавились проектом, ставили питання з приводу фінансування (Рівненська районна рада та Центр зайнятості), юридичного оформлення Мережі, безпосередньо особливостей спілкування з учасниками АТО  і висловили сподівання, що з початку року таку форму співпраці вдасться реалізувати і в Острозькому районі.

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити