???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

  1. Про газету
  2. Сьогодення
  3. Історія
  4. Досягнення

Про газету

Засновник: Філіна О.Й., Кригер В.В.
Видавець: ПП "Редакція Острозької районної газети "Життя і Слово"
Головний редактор: Ольга Філіна
Газета друкується та відповідальність за якість друку несе: ТзОВ "Друк Волині", м. Рівне, вул. Поліщука, 1Г. Тел.: (0362) 608-653.

За доставку відповідальність несе: РД УДПЗ "Укрпошта". Тел.: 2-21-34

Газета виходить українською мовою щосуботи.
Тираж: 2000+ екземплярів
Передплатний індекс: 61319
Видається з вересня 1939 р.

Банківські реквізити:
р/р 26007300047821, код 02474860
Острозьке відділення Ощадбанку,
МФО 333368

карта Приватбанку 5169 3305 1325 6088


Реєстраційне свідоцтво: РВ №695/248 ПР, видане 19.02.2018 р.


Сьогодення

Сьогодні районний часопис виходить у повнокольоровому форматі першої та останньої сторінок на 12 сторінках із періодичністю один раз на тиждень – у суботу, українською мовою, тиражем понад дві тисячі примірників. Розповсюджується у межах  Острозького району та міста. Майже дев’ять тисяч номерів побачило світ за ці роки. І кожен з них – яскрава сторінка життєвого літопису Острожчини, адже газета постійно інформувала і продовжує інформувати своїх читачів  про найважливіші події і факти у районі.

Оглядаючи пройдений шлях, аналізуючи здобутки і помилки, не можна без вдячності і поваги згадати тих, хто творив газету упродовж цих років, чиє правдиве і щире слово зворушувало серця читачів, сіючи в їхніх душах зерна добра, світла і мудрості. Нині більшість із колишніх працівників редакції на заслуженому відпочинку – Оксана Доброжанська, Андрій Супрун, Степан Ткачук та інші. Багато наших колег, на жаль, уже відійшли за межу вічності, назавжди залишившись в історії рідного часопису та в нашій пам’яті – Валерій Баталов, Всеволод Горопаха, Іван Ткач, Наталія Перепелиця та багато інших. Але їхній життєвий і професійний досвід є постійним джерелом натхнення і журналістської майстерності для представників нинішнього покоління газетярів. З листопада 2009 року колектив газети очолює Ольга Йосипівна Філіна.

Основною тематикою видання було і є життя Острозького краю та його мешканців: висвітлення важливих політичних, господарських, культурних подій, розповіді про людей, які щодня творять історію Острожчини. Знаходять вдячний відгук у читачів історичні дослідження, журналістські розслідування, життєві розповіді під рубриками  «Люди і долі», «Життя, життя…», «Думки з приводу», «Людина та її справа», «Люди нашого краю» тощо, тематичні сторінки для різної вікової аудиторії читачів. Багато цікавих та неординарних матеріалів друкувалося на шпальтах  районки. Тепер це історія. За останні кілька років районна газета змінилася у значно кращу сторону. Сьогодні – це газета для всієї родини, у ній немає награного патріотизму, підлабузництва. Натомість матеріали вирізняються об’єктивністю та конструктивізмом. З’явились такі нові сторінки, як  «Літопис», «Любава», «Дзвін», «Затишна господа», «Сонечко», «Витребеньки», «Олімп», «Поради  до часу» тощо. Привабливішим став і зовнішній вигляд газети, дуже вдалими є малюнки та фото до усіх матеріалів. Усе це робить газету сучасною, комунікабельною, читабельною. 

Незважаючи на політичні та економічні перетворення у державі, зміну редакторів і складу редакційного колективу, стабільним залишається прагнення творців газети бути у центрі подій Острозького краю, писати для людей і про людей. Адже найціннішим скарбом для колективу часопису є його читачі. Саме завдяки їхній активності та підтримці формується кожна газетна шпальта і не переривається двосторонній зв’язок поколінь у форматі «читач – газета – читач». Працівників редакції газети «Життя і Слово» по праву можна назвати професіоналами. Найбільшої уваги заслуговують творчі та актуальні матеріали Ольги Філіної, Оксани Простопчук, Вікторії Кригер, Яніни Щербань, до глибини душі хвилюють життєві історії Людмили Малиновської і Зої Стрихарчук-Шустової, глибоко філософські публікації Василя Жилюка, Володимира Кучерука, Тетяни Бобровницької та всіх інших дописувачів газети. Усім їм – доземний уклін за невтомну творчу роботу і любов до рідного краю.

Районна газета відкрита для спілкування всім, незалежно від політичних поглядів, віросповідання чи інших чинників, про це свідчить чисельний штат наших дописувачів, які відіграють важливу роль у формуванні якнайоб’єктивнішого бачення тих чи інших подій. Звичайно, ринкові умови спонукають колектив до пошуку інноваційних  форм і методів наповнення редакційного бюджету, адже поняття «заробітна плата» в нашій комунальній організації фактичне – колектив її заробляє самостійно шляхом реалізації інформаційних послуг. Отож, приємно констатувати, що сьогодні налагоджена дієва, конструктивна співпраця зі співзасновниками і майже зі всіма установами і організаціями Острожчини різних форм власності, яка базується найперше на засадах взаємоповаги, партнерства та сумлінного виконання законодавства про пресу.

Варто зазначити, що в Редакції налагоджена багаторічна конструктивна співпраця з Хмельницькою АЕС, як і з багатьма іншими організаціями та підприємствами різних форм власності Острозького району, і Рівненщини.

Звичайно, як і в кожній організації є певні завдання і плани як поточні, так і перспективні. Стосовно поточних, то це – щоденна господарська діяльність редакції, перш за все, – вчасний якісний вихід кожного номера газети, виплата заробітної плати працівників, своєчасність сплати всіх видів платежів до бюджету та Пенсійного фонду тощо.

А щодо перспективи, то Редакція продовжує розширювати партнерське коло з метою подальшого надання платних послуг у вигляді інформаційних матеріалів, реклами, вітань, оголошень та збільшення тиражу. Постійно працює над покращенням змістового й дизайнерського вигляду видання, шукає шляхи якісного наповнення новоствореного веб-сайту, запроваджує електронну версію газети для читачів, організовує різноманітні конкурси для читачів та передплатників.

І насамкінець. Журналіст – це не просто професія, це стан душі, вічно романтичний і юний. Він найбажаніший гість у кожній домівці, на кожному заході чи то для діток, чи то для дорослих. Він – літописець, справжній митець слова, який щоденно, невтомно пише історію рідного краю у подіях і фактах.

Щиро дякую всім, хто залишається з нами впродовж багатьох років, хто переймається нашими проблемами, розуміє їх та намагається допомогти вирішити. Адже в умовах ринкової економіки вижити кожному підприємству стає все важче, але незважаючи на труднощі ми завжди йдемо назустріч кожній людині, організації, установі, сільським радам, депутатам різного рівня та всім, кому потрібна інформаційна підтримка рідної газети. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю, підтримку та розуміння усіх наших читачів. Висловлюю всім щиру подяку за співпрацю і взаєморозуміння. Доброго всім здоров’я, завжди приємних новин та Божого благословення!

З щирою повагою – головний редактор Ольга ФІЛІНА


Історія

Історія Острожчини – це невід’ємна частина історії України. І за весь період існування  вона нерозривно пов’язана з нашим часописом, адже від сивої давнини до сучасності вона залишилася у пам’ятках архітектури, у древніх рукописах, книгах,  художніх творах, усній і пісенній творчості, на картинах митців різних епох  та, звичайно, –  на  шпальтах  нашого видання.

Громадсько-політичний тижневик Острожчини «Життя і Слово» (Рівненської області) у 2014 році святкував своє 75-річчя. Хоча свій друкований часопис Острожчина мала уже в 1919 році і він проіснував майже до вересня 1920 року, поки Острог не окупували польські війська. Офіційно перший номер районної газети, яка мала назву «Нове життя», вийшов у вересні  1939 року. Шлях розвитку нашої газети у хронологічному порядку та змістовому наповненні мало чим відрізняється від таких же районних періодичних видань не тільки Рівненщини, а й всієї України. І сьогодні, гортаючи старі підшивки, можна чітко прослідкувати етапи в історії розвитку нашої держави, щоправда, у форматі Острозького району. Згодом під впливом епох  районка змінюватиме свою назву декілька разів. Так, влітку 1941 року як орган Острозького райкому КП України та районної ради народних депутатів трудящих Ровенської області виходить газета «Сталінський шлях». У 1952 році вона стає «Зорею комунізму». Під назвою «Життя і Слово» районна газета дійшла до читачів у 1991-му. Співзасновниками видання тривалий час були трудовий колектив редакції газети, Острозька районна рада та Острозька районна державна адміністрація.

Але які б вітри змін не віяли у тодішній державі, золотим правилом журналістів районної газети завжди залишалася щира повага і любов до людей праці у різних галузях народного господарства. Про це красномовно розповідають пожовклі підшивки минулих років, архівні світлини, де кореспонденти районки – завжди серед людей: на фермі, у полі чи у лісництві, на свята і в робочі будні.

У державному історико-культурному заповіднику м. Острог зберігаються тодішні номери газети. Літо 1941 року. У районі виходить газета «Сталінський шлях». В музеї редакції зберігається номер від 8 червня 1941 року. Звичайний буденний номер районки. У ньому розповіді про трудові будні. Цей номер підписаний редактором А. Матвієнком, вийшов тиражем 2500 примірників.

А через два тижні розпочалася війна. На фронт пішли і журналісти районки. Як добру пам'ять про нелегку працю газетярів, тодішній робсількорівський актив зберігає у редакційному музеї зшиток газет повоєнних років. Не можна без хвилювання читати рядки за якими буремна історія нашого краю. Ось лише кілька заголовків: «Селяни хочуть сіяти колективно», «Нові клуби у селах району», «Допомогли піймати бандита» і т. д. То були нелегкі роки. Колектив Острозької газети старався бути разом з людьми в нелегкій праці з відбудови господарства міста і району.

У 40-х та 50-х роках на сторінках газети можна було прочитати матеріали про організацію культосвітніх закладів, про відбудову зруйнованого війною народного господарства.

Потім газета писала про будівництво цукрового, плодоконсервного заводів, інших промислових підприємств.

Історія рідного краю простежується у кожному номері районної газети. Гортаючи сторінки газети можна перечитати замітки про створення у нашому місті маслосирзаводу, артілей, які займалися ремонтом і пошиттям взуття, виготовленням ковбасних виробів. У 40-х роках було організовано промислову артіль імені 1-го травня. Тут працювала лише одна пилорама. На базі цієї артілі виросла меблева фабрика, одне з найбільших промислових підприємств району.

Докорінні зміни сталися і в сільському господарстві. В одному з номерів газети за 1948 рік йшлося про те, що в місті Острозі організовано два колгоспи по вул. Дзержинського та по вул. Бельмаж.

«Днями в с. Почапках відновлено колгосп, що існував у 1941 році, імені Щорса. У колгоспі об’єдналися 34 господарства. Колгоспу передано вітряний млин і 8 га саду. Найближчими днями для колгоспу відводиться і краща земля в єдиному масиві» (з газети «Сталінський шлях» 31 жовтня 1948 року.).

«На 1949 – 1950 навчальний рік в Острозькому районі значно розширюється мережа семирічних шкіл шляхом перетворення початкових шкіл – Вельбівненської, Кутянської, Грозівської, Вілійської, Новомалинської і Острозької третьої – в семирічні школи» (з газети «Сталінський шлях» 19 травня 1949 року).

Змінювалися часи, політичні погляди, що віддзеркалені в зміні назв газети. З 1952 року газета почала виходити на 4-х сторінках під заголовком «Зоря комунізму»; газета широко висвітлювала питання розвитку промисловості, сільського господарства, пропагувала передовий досвід вирощування високих врожаїв зернових, цукрових буряків та інших сільськогосподарських культур.

11 червня 1985 року вийшов 5000 номер газети «Зоря комунізму». Звичайний номер, який розповідає про будні району, про те, як виробничі колективи завершують п’ятирічку, готуються зустріти ХХVІІ з’їзд КПРС, яка ведеться робота по зміцненню трудової дисципліни, підвищення відповідальності кожного за свій вклад в економіку країни.

За краще висвітлення питань трудового суперництва газета неодноразово виходила переможцем Всесоюзного конкурсу, була учасником ВДНГ, нагороджувалась Почесною Грамотою Спілки журналістів СРСР, УРСР.

Минали роки, мінялися редактори, з редакційного колективу ішли і одночасно приходили нові працівники. Але незмінним залишалося прагнення її творців  бути у центрі буремного і неспокійного життя, писати для людей і про людей.

З 1991 року газета виходить під заголовком «Життя і Слово». 20 жовтня 1999 року виходить святковий номер – районній газеті 60 років. 7 тисяч 382 номери за ці роки. І кожен з них – одна із сторінок життєвого літопису району. Це розповіді про господарські, політичні, культурні події, про людей, котрі щоденно творять історію. Газета  постійно інформує про найприкметніші події та факти, поширює передовий досвід, викриває суттєві негаразди, допомагає порадами. Колектив редакції продовжує свої кращі традиції, залишається провідником добра і справедливості, високої духовності та громадянської злагоди. Відчутний її вклад в утвердження державності, в розкриття історичної правди з нашого минулого.

Наприкінці 2017 року КО "Редакція Острозької районної газети "Життя і Слово" розпочала процес роздержавлення, а в лютому 2018 року отримала свідоцтво про реєстрацію приватного підприємства та започаткувала новий етап відліку.


Досягнення

З кожним роком усі працівники редакції постійно працюють над збереженням та підвищенням тиражу видання, його цікавим змістовим наповненням, вивчають і освоюють новітні технології, враховуючи різний рівень читацької аудиторії. Приємно зазначити, що саме завдяки постійному новаторському пошуку Острозька районна газета неодноразово ставала переможцем у щорічних творчих конкурсах серед районних друкованих видань Рівненщини у номінаціях «Краща районна газета» (2012 та 2014 рік) та «Кращий дизайн року» (2013 та 2014 роки). До цих професійних перемог щороку додавалися і спортивні досягнення у щорічних обласних спартакіадах журналістів та перемоги у конкурсах на кращі журналістські матеріали з різної тематики. Колектив та його представники неодноразово нагороджувалися різноманітними грамотами, подяками та дипломами  за сумлінну працю, високий професіоналізм і розвиток інформаційного простору регіону. Але найвагомішим спільним досягненням і колективу, і співзасновників є здійснення мрії кількох поколінь журналістів районки – повнокольоровий формат газети, який успішно забезпечувало ТОВ «Реґіна» ЛТД» (м.Вінниця), а сьогодні газету друкує ТзОВ "Друк Волині" (м. Рівне). Але своїм поступовим ростом у цьому напрямку колектив завдячує багаторічній партнерській співпраці з колективом ТзОВ «Острозька друкарня».

 

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити