???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

 

Найчисленнішу групу пацієнтів гінекологічних відділень складають жінки, які страждають запаленням органів малого тазу. Чому так часто прекрасна половина людства стикається з цією проблемою?

Найчастіше запаленням внутрішніх статевих органів страждають молоді жінки і найчастіше відсутність будь-яких початкових симптомів призводить до затяжного протікання хвороби і подальшого лікування в умовах стаціонару.

Природою передбачено, що порожнина матки і маткові труби в ідеалі стерильні. Жодна інфекція не повинна проникнути в середину матки і піднятися по маткових трубах. Перешкоджати цьому покликані кілька захисних шарів.

Першим бар'єром на шляху інфекції стає кисле середовище піхви, яка нищить будь-які патогенні бактерії. Потім у дію вступає церквільний слиз шийки матки, наділений сильними антибактеріальними властивостями, з вмістом антитіл і імуноглобулінів А. І, звичайно ж, сама порожнину матки має потужну мікрофлору.

Але при порушенні складу мікрофлори піхви її захисні функції знижуються, і інфекція має вільний доступ до органів. У кожній жіночій консультації є можливість встановити ступінь чистоти піхви. Результати аналізів видаються в числах, де 1–2 — нормально, а 3–4 — необхідне лікування.

На початковому етапі запалення відбувається з зараження і заповнення піхви і шийки матки умовно-патогенною флорою. Посилює проблему те, що саме зараження і розмноження патогенних бактерій може проходити безсимптомно з продовженням від декількох днів до декількох років! І коли ці бактерії проникають в порожнину матки і просвіт маткових труб - настає запальний процес.

Причини розвитку запальних захворювань

Причиною розвитку запалень є і порушення складу, і зниження захисних функцій церквільного слизу, що часто спостерігається при дисгормональних розладах і порушеннях циклу.

Медики вважають, що однією з причин збільшення числа випадків запальних процесів в гінекології в останні роки є занадто просте ставлення до полігамії і численні статеві зв'язки.

Серед основних факторів ризику розвитку запалень виділяються:

внутрішньоматкові втручання (наприклад, введення внутрішньоматкової спіралі, аборти); незахищений секс (протизаплідні таблетки не перешкоджають проникненню інфекції); пологи; переохолодження; недотримання правил гігієни. 

Більшість жінок має знижений місцевий імунітет піхви і каналу шийки матки. Це стає основною причиною запальних захворювань та їх наслідків і складає до 70% всіх гінекологічних захворювань.

Симптоми запального процесу

І якщо зародження запалення може часто протікати безсимптомно, рано чи пізно настає момент загострення, коли деякі або всі симптоми відразу дають про себе знати:

 • · біль внизу живота,
 • · виділення з піхви,
 • · лихоманка і жар,
 • · дискомфорт при сечовипусканні,
 • · біль під час статевого акту,
 • · нерегулярні місячні.

Необхідні аналізи

Будь-який з вище перерахованих симптомів повинен стати приводом для звернення до лікаря-гінеколога, який проведе огляд і призначить необхідні для дослідження аналізи:

 • · загальний аналіз крові для визначення рівня лейкоцитів, як показник запального процесу,
 • · УЗД виявить збільшення придатків і яєчників, формування гнійних вогнищ,
 • · бактеріологічні дослідження мазків з піхви, каналу шийки матки.

Вчасно зібрані та досліджені аналізи допоможуть виявити характер інфекції -збудника запального процесу, а це можуть бути стафілококи, кишкова паличка, гриби, хламідії, гарднерелла, віруси, трихомонади, гонококи.

Наслідки запальних процесів в малому тазу

На жаль, несвоєчасне лікування вагінітів, ендометритів, міометрітів, аднекситів та ін. істотно збільшують ризик розвитку таких серйозних ускладнень як мимовільний викидень, передчасні пологи, внутрішньоутробне інфікування плода.

У результаті нелікованих запалень виникає проблема із зачаттям, безпліддя, порушується робота яєчників. Будь-яке тривале запалення схильне переходити в хронічну форму, яка потім дуже важко піддається лікуванню, а наслідки його можуть бути жахливими.

І, наостанок, нагадаю, що жінкам, при виникненні будь-якого дискомфорту в області геніталій, слід обов'язково знаходити час для себе, вчасно проходити обстеження у гінеколога і виконувати всі рекомендації лікаря.

 

Підготували

Олег Фрідріх та Марина Гресько

Вищий державний навчальний заклад України

«Буковинський державний медичний університет»

Кафедра акушерства та гінекології

Коментарі:

 • Facebook
 • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити