???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Побачити власними очима, відчути бойовий подих буднів Українських Збройних Сил, як живеться нашим солдатам, нещодавно мала чудову нагоду  - побувавши на військовому полігоні в Гончарівську, що на Чернігівщині, зокрема у  Сумській 27-ої реактивній артилерійській бригаді.

MA2 3890

MA2 3742

Передувала зустріч в Гончарівську з артилеристами 27-ої реактивної артилерійської бригади, журналістів регіональних ЗМІ України, чудова ініціатива, копітка праця  представника Адміністрації Президента України та Сумських колег.

Сьогодні в більшості областях України діє проект «Реформована преса – Українській Армії», Рівнещина не стоїть осторонь, окремі районні газети також долучились до важливого проекту та продовжують  допомагати випускати бригадні газети, де розповідається про будні та героїзм наших військових. Один з таких днів журналістів із різних регіонів України був присвячений вищезазначеній 27-їй артилерійській бригаді.

Чи знаєте ви, що таке «Урагани»?... посміхнетеся, але я не про природні катаклізми, а про бойову техніку української  армії -  саме так називають бойові артилерійські машини. Втішає одне, що завдяки такій техніці -  ворогу нам є чим відповісти. Наша зустріч відбувалася на одному з кращих полігонів нашої держави, де після побаченого та почутого вражень було вкрай. А нам пощастило не лише побачити могутню силу реактивної артилерії, а й поспілкуватися з тими, хто нею керує.

MA2 3857

 Повернусь  до історії Сумської 27-ої реактивної артилерійської  бригади, саме її бійці прикривали оперативний відхід наших угрупувань із Іловайського та Дебальцівського котлів; вони накривали вогнем опорні пункти бойовиків і частини регулярних військ російської армії, які тренуються на Донбасі умінню вбивати; готували наступ і давали достойну відплату, коли після розстрілу цивільних «Градами» росіян емоції в українських воїнів не витримували – і штаб не шукав винних, попри недолугі мінські домовленості…

Хтось з іронією скаже, що тим артилеристам, стоять собі за 30-35 кілометрів (максимальна дальність «Ураганів») від лінії фронту і відпочивають в очікуванні наступу. Не стоять, а ведуть оборону чи напад на ворога та на жаль втрачають кращих із кращих.. 28 бойових втрат бійців. 3 вересня 2014 року два снаряди системи «Смерч» з російської території прилетіли в розташування цієї частини, тоді обслугу батареї шматками віддирали від металу і збирали по полю…

Усе це було, і розслідування багатьох військових злочинів досі є одним із основних завдань бригадної контррозвідки. А поки що батарея «Ураганів» виконує бойові стрільби і виконує бойове злагодження з іншими підрозділами (охорони, матеріально-технічного забезпечення, групами розвідки і спостереження) на полігоні.

MA1 1685

Сьогодні реактивна артилерія активно модернізується і якісно оновлюється: «Урагани» замість витратних бензинових двигунів переоснащуються економічними і більш надійними дизельними силовими агрегатами українського виробництва (на таких наші артилеристи їхали на День незалежності на параді у складі механізованої колони у столиці); заряди до реактивних комплексів теж починають виготовляти в Україні; а на зміну «Градам», «Ураганам» і «Смерчам» у війська приходить «Вільха» – український ракетний комплекс з коригованим боєприпасом, розроблений на основі радянської реактивної системи залпового вогню 9К58 «Смерч» калібру 300 мм.

Журналісти мали можливість відстріляти свій норматив із різних видів бойової  зброї на полігоні, посмакувати солдатської каші, щиро приєднатися до концертних номерів організованому військовослужбовцями Сумської 27-ої бригади, поспати ніч у солдатських наметах та поспілкувалися з комбригом Валерієм Ісмаіловим і скоординували журналістські подальші дії та спільні проекти.

Пишаюся тим, що  мала можливість у житті познайомитися з чудовими людьми. Героями, бійцями та людьми з великої букви. Не люблю високих слів, але бійці 27 -ї Сумської реактивної артилерійської бригади заслуговують на слова шани та поваги. Відчуття  доброзичливості, людяності, відвертості, сміливості, доброти та патріотизму – це тільки початок переліку того, що я відчула, побачила, перебуваючи під час навчань на Гончарівському полігоні, де нас, журналістів, щиро зустріла 27-а Сумська реактивна артилерійська бригада  Сухопутних військ ЗС під командуванням справжнього командира, мужньої, хороброї, скромної  людини, для якого життя від солдата до офіцера є головним,  -  Валерія Ісмаїлова. 

Після побачених навчань, на командно-спостережному пункті, злагоджених дій артилеристів «Урагану», влучних попадань у місця знешкодження ворога можна сказати лише одне, вмілий командир, то й бійці у нього вже добре загартовані.

– Економічна складова таких навчань доволі затратна: ціна однієї ракети з фугасним зарядом до реактивного комплексу – більше 28 тисяч гривень (а кожна батарея на стрільбах виконує 6-12 пострілів) і 250 тисяч гривень на одне навчання на пальне, – розповідає командир 27-ої бригади Валерій Ісмаілов. – Але ми йдемо на ці витрати, бо вони – основа досвіду і професійних навичок артилеристів. Так, усе озброєння ще радянських зразків, та доглянуте і будь-якої миті готове до бою. І це не перебільшення «для краси перед пресою», а реальний бойовий стан нашого підрозділу – і всієї армії сьогодні в цілому. Два залпи батареї – і 23 гектари землі перекопані й випалені вогнем на глибину до двох метрів, там уже нічого живого не залишається…

 (Від авт. - до речі, усі розрахунки не на планшетному ПК з інтелектуальною системою управління вогнем, а на звичайній пластиковій карті з координатною сіткою і логарифмічною лінійкою нам швидко та вміло продемонстрував оператор-навідник Дмитро. - Це найоптимальніша альтернатива у цій жахливій війні – стара надійна планшетка і ручне введення координат, що, повірте, аж ніяк не впливає на точність і ефективність артилерійських ударів. Це добре знають і так звані ополченці, і регулярні частини РФ.- зазначає він.)

MA2 3904

 В ході знайомств, що тривали на жаль, зовсім мало, ми мали можливість побачити бойовий вишкіл бійців,  гордість командира, адже майже всі вони брали участь у бойових діях на Сході країни, ( від авт.- сьогодні вони знову вирушили відстоювати незалежність нашої держави в бойове чергування в зону ООС), які відновили та вдосконалили військові навички, у складі своїх підрозділів навчилися діяти по-військовому чітко, безкомпромісно, а водночас, виважено. Вдивляючись в  їх погляд - скромних, відважних, загартованих у боях наших хлопців, бачиш лише одне, що не потрібна їм слава, нагороди, почесті, їм потрібно лише одне завершення ненависної, проклятої війни. Та й  мріють вони про одне, як і всі ми українці - щоб мирне небо, як і раніше було завжди над нами, щоб спокій та радість панувала усюди, щоб матусі не оплакували своїх синів, рідні та близькі не зустрічали вантаж -200…

 Щиро хочеться подякувати командиру бригади, полковнику Валерію  Ісмаїлову, усьому його бойовому колективу за змістовну зустріч, чудовий та щирий прийом та всім організаторам поїздки Олександру Бухтатому - представнику Адміністрації Президента, Наталії Калініченко - головному редактору газети «Білопілля» та усім причетним до нашої поїздки.

 Хай Бог береже усіх Вас! Миру, добра, спокою, терпіння, наснаги, особистого щастя, сімейного затишку, козацького здоров'я, невичерпної енергії та усіх гараздів! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Ольга ФІЛІНА

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити