???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Днями у м. Києві відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками регіональних засобів масової інформації на тему: «Підсумки роботи Уряду у 2017 році та пріоритети роботи на 2018 рік». Приємно відзначити, що саме перші особи урядовців зустрічаються та мають бажання поспілкуватися особливо із представниками регіональних засобів масової інформації, участь в якій взяли і представники від Рівненщини.

Розпочалася зустріч глави Уряду Володимира Гройсмана з головного акценту - звіту про роботу центральної влади за 2017 рік, далі перейшли до майже 2- годинного прямого спілкування з журналістами районних газет та регіональних і міських телерадіоканалів у форматі запитань і відповідей. Не хочу втомлювати і дратувати читача промовистими цифрами досягнень та змін в економіці країни, її соціальній сфері, в оборонній промисловості та відновлення обороноздатності армії і міжнародній співпраці – все це нам розказують і показують по телевізору щодня. А реалії досягнутих перемін ми з вами також щодня перевіряємо власним життям у нашій країні вічних перемін і незавершених реформ. Звичайно, нам українцям доводиться будувати фактично після Майдану все з початку і закладати основу нової держави, орієнтованої на європейські ринки і нові демократичні цінності.

Як зазначив Володимир Гройсман, уряд сьогодні реалізовує більше 140 реформ, що свідчить про політичну силу урядової команди і неабиякий хист державотворця молодого українського прем’єра. І це при тому, що жодна країна світу не має сьогодні реформаторського досвіду у таких масштабах. Відповідно, як зазначив урядовець, маємо поки і здобутки, і прорахунки, і помилки. Сьогодні треба розуміти, що нічого не буває легкого, до прикладу зі слів Гройсмана, той же Пенсійний фонд із дірою у 140 мільярдів при видатках 280 мільярдів гривень; зростає зовнішній борг України, який потрібно гасити вже сьогодні. Хоча, як не важко, країна непомітно та впевнено змінюється, процес триває, а це знову ж таки – досвід успіху і помилок. Так, на 2,3 відсотка зріс ВВП (за 9 місяців минулого року), експорт товарів з України – більш як на 20 відсотків; майже на 3 мільярди доларів становив приріст прямих іноземних інвестицій; спрощується і вдосконалюється система ведення бізнесу (в тому числі є протидія рейдерам та маскам-шоу з боку держави); почато реформу охорони здоров’я та державної служби; децентралізація уже діє для більше 700 об’єднаних територіальних громад; зростає заробітна плата та пенсії; запроваджено купу новацій і підтримок для аграріїв, армія потроху переходить на стандарти НАТО; на тимчасово окупованих територій відновлюється українське мовлення, а влада стає більш відкритою для громадян і ЗМІ.

Зауважив також Володимр Гройсман, що Кабінет Міністрів України підтримує внесення в порядок денний роботи Верховної Ради України проект закону про створення в Україні Антикорупційного суду та висловив сподівання, що документ швидко буде розглянутий в комітетах і проголосований в першому читанні.

Як стверджує Глава Уряду, за 3-5 років українські дороги будуть у дуже гарному стані. В Україні 95% доріг було зруйновано. "Укравтодор" був у боргах, нічого не працювало, проектів будівництва та ремонту шляхів не було. Ми розблокували рахунки "Укравтодору", замінили керівництво, почали запускати проекти. Українські дороги зміняться кардинально. Адже зроблено уже не мало: так, у 2016 році збудовано та відремонтовано 928 км доріг, у 2017 році вдвічі більше - 2177 км доріг, а цього і заплановано майже 47 млрд. грн. на будівництво і ремонт доріг. Як приклад, на Острожчині також тривають роботи з ремонту доріг.

Далі продовжився і відкритий діалог (запитання-відповіді) з главою Уряду, де модератором був Василь Рябчук, прес-секретар Прем’єр-міністра.

Тож перше питання прозвучало про майбутні вибори та чи буде Володимир Гройсман брати в них участь. На що він відповів, що участь братиме обов’язково, але у парламентських, а не президентських. Сьогодні (до початку виборів) – триває вирішення питання з новою виборчою системою. До парламенту запропоновано проект закону про вибори за відкритими партійними списками, яка передбачає також і участь мажоритарників.

Представники ЗМІ запитували майже про все наболіле про механізми реалізації держпідтримки аграрному та тваринницькому сектору, підвищення мінімальної зарплати. Минулі підвищення мінімальної зарплати майже не позначилися на зростанні цін, упевнений прем'єр. Підвищення мінімальної зарплати до 4100 гривень в Україні не створить додаткового податкового навантаження на бізнес. Раніше в Нацбанку підкреслювали, що зростання "мінімалки" прискорить інфляцію, однак дуже незначно.

"Хто б що не говорив, ми вважаємо, що ці гроші були в тіні. Наша система спрацювала таким чином, що ми ці гроші з тіні забрали і вони почали працювати на легальну економіку", – сказав Прем'єр- міністр. "Що стосується мінімальної зарплати, то ніякого додаткового навантаження бути не може і немає. Ми почали повертати людям борги, в цьому році ми підняли зарплату людям на 523 грн. Я вважаю, що середня зарплата повинна бути не менше 10 тис. грн. Цього року ми повинні досягти цього показника", - зазначив Гройсман.

Для всіх представників регіональних ЗМІ болючим та важливим питанням залишається здирницькі тарифи Укрпошти на доставку преси (до кінця року вони зростуть ще на 49 відсотків), на що прем’єр-міністр відповів, що його можливості у цьому питанні дуже обмежені, але він дасть доручення вивчити це питання і напрацювати шляхи врегулювання.

Запитували і про стратегію України щодо повернення Криму до складу України та деокупацію Луганської і Донецької областей. Тут стратегія уряду єдина: робити рівень життя в Україні кращим і вищим, ніж у тій же Росії, економіку – сильною й інтегрованою у європейські ринки. Це й буде найкращим стимулом для Криму і Донбасу повертатися до єдиної України. А тим часом – санкції і міжнародний тиск на агресора. Задавали і конкретні питання представники Запоріжжя (погашення боргів із зарплатні працівникам обленергії та в цілому налагодження роботи щодо постачання електроенергії споживачам), Львівщина (вивіз та утилізація сміття), Донеччини (погашення боргів за водопостачання у Донецькій області), і щодо зменшення фінансування обласних та місцевих бюджетів, зокрема на утримання освітян та медиків (як це було торік у 5 областях). Прем’єр – Міністр запевнив, що гроші уряд на місцеві бюджети виділяв і виділяє в повному обсязі, тож питати треба на місцях у чиновників за відсутність тих же доплат учителям, вихователям. Також він дав завдання перевірити, як проводилась виплата заробітної плати освітянам, медикам у минулому році по областях та де була заборгованість. Такий неочікуваний «сюрприз» підготував для місцевої влади урядовець. Адже пріоритет Уряду – допомогти місцевій владі ліквідувати черги в дитячих садочках (зарплата вихователям повністю лежить на місцевих бюджетах).

Говорили також і про річкове судноплавство, і про вирішення проблеми забезпечення українців біометричними паспортами, і про будівництво нових пунктів переходу кордону з ЄС, і про боротьбу із «Маски-шоу Стоп»( тиск на підприємців). Продовження реформ та концентрація на захисті інтересів бізнесу є одним з магістральних напрямків роботи Уряду. «Раніше всією Україною поширилася ця епідемія. З десятків підприємств щодня забирали сервери, бази даних. Компанії не могли виконувати обов’язки перед партнерами та клієнтами й обвалювалися за два тижні. Для 20 держорганів зняли заборону на перевірки бізнесу. Ми сучасна європейська країна. Якщо ми вестимемо себе як дикуни, то в нашій країні ніхто не займатиметься підприємництвом, бо прийде хтось у погонах, у масці і почне «качати права», - сказав Гройсман. «Я кожен день борюся за те, щоб в Україну приходили інвестиції, створювалися робочі місця, а потім один недоумок залучає спецпідрозділи бойових хлопців (і я хочу сказати, що ці хлопці в масках ні в чому не винні, вони навіть не знають, куди вони їдуть), використовує їх для примітивної бандитської діяльності», - зазначив урядовець. Саме для цього в минулому році запрацював урядовий закон «Маски–шоу стоп», який забороняє бандитські перевірки, буде розглядати всі випадки тиску на бізнес і повідомляти про протиправні дії контролюючих органів в прямому ефірі. «Треба будь що відділити правоохоронців від бізнесу. Вважаю це своїм обов’язком» – зауважив Премְ’єр Міністр.

Вдалося поставити питання і нам від Рівненщини про легалізацію бурштину, підтримку реформованих ЗМІ і укладання договорів на платне висвітлення діяльності органів влади та про урядову комунікаційну програму, яка передбачає донесення інформації та ініціатив центральної влади до громад на місцях.

Відповіді голови Уряду були короткі і лаконічні: проблему бурштину пробували врегулювати відповідною постановою Уряду – немає результату, це не працює; треба лише відповідним законом України; але шансів на його проходження у відкритому публічному руслі практично немає. Щодо інших питань, то уряд все готовий зробити та йти на зустріч пресі, аби лише були відповідні звернення та пропозиції.

Хочу відзначити, що зустріч з Володимиром Гройсманом була конструктивною. Незважаючи, що запитання були не зовсім зручними, молодий політик достойно відповідав, прямо та чесно. Тож чекаємо обіцяних змін, віри в краще життя та незмінно йти вперед до побудови нової Європейської держави. Маю щирі сподівання, що з такими молодими, активними та рішучими політиками, як Володимир Гройсман, таки є шанси.

На зустрічі побувала Ольга ФІЛІНА. Фото Павла Смовжа

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити