???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

21 червня відбулося відкриття регіональної Літньої школи молодого бібліотекаря на базі бібліотеки с. Грем’яче Острозького району. Метою школи стало формування у молодих бібліотекарів навиків підготовки інформації у різних жанрах журналістики для створення позитивного іміджу бібліотеки, просування нових послуг серед жителів громади. Учасниками Літньої школи стали бібліотекарі Рівненщини і Буковини.

З вітальним словом молодих бібліотекарів зустріли голова Острозької райдержадміністрації Богдан Турович, сільський голова Грем’яцької сільської ради Микола Стецюк та завідуюча відділу маркетингу і наукової роботи Рівненської ОУНБ Світлана Ступницька. У своїх виступах вони відзначили важливу роль бібліотек у розвитку місцевої громади, побажали учасникам успішного навчання та нових професійних досягнень.

Наступним пунктом Школи став майстер-клас від володарки титулу «Супербібліотекар», а заодно й господарки бібліотеки с. Грем’яче Лариси Лаптєвої, яка поділилася секретами сходження до професійних вершин майстерності сучасного бібліотекаря. Далі ж на учасників чекало дружнє знайомство у форматі печа-куча «Мої інновації й ініціативи», під час якого кожен бібліотекар мав намалювати звідки він, хто він, чим гордиться його громада, які інновації і ініціативи діють у їхніх бібліотеках та що є особистою гордістю кожного учасника.

Після неформатного знайомства, на учасників Літньої школи чекали польові дослідження «Знайомство з інфраструктурою села, вивчаємо громаду». Так озброївшись фотоапаратами бібліотекарі вирушили на «фотополювання» селом Грем’яче, яке відбувалося під керівництвом екскурсовода – вчителя історії Грем’яцької ЗОШ Оксани Бардюк. Фотополювання відбувалося серед мальовничих куточків села та його околиць. Також бібліотекар завітали до спортивного залу, де  відбуваються тренування боксерського клубу «Панчер», а тренер Ілля Соснов розповів про здобутки і перемоги вихованців клубу. Серед оглянутих підприємств та установ села найбільше бібліотекарів вразило приватне підприємство Миколи Кулика, яке займається виготовленням будівельних блоків, а також розведенням породистих свиней.

photo2.jpg

Продовженням програми першого навчального дня Літньої школи було вивчення робочого простору бібліотекаря: використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж, з чим присутніх познайомила Лариса Лаптєва. Бібліотекарі під час тренінгу створили нову соціальну мережу «Бібліотекар», яка з’єднується символічною павутиною-ниткою з клубочка.

photo3.jpg

Паралельно із навчальними заходами, у бібліотеці с. Грем’яче діяв дитячий майданчик та кіностудія. Діти змогли навчитись виготовляти квіти в техніці орігамі, квіти з атласних стрічок та робили аплікації з пластиліну.

photo4.jpg

Другий день (22 червня) Літньої школи бібліотекарів розпочався відбором фотографій для фотовиставки «Грем’яче очима гостей» та підведенням підсумків першого дня занять, де кожен учасник розповів, що планує запровадити у своїй бібліотеці з уже побаченого і почутого. Бібліотекарі говорили про цікаві книжкові виставки, майстер-класи для дітей, виготовлення рекламної продукції бібліотеки і створення презентацій бібліотеки за допомогою програми Prezі.

Далі на учасників Школи чекав тренінг «PR бібліотеки, як умова її успішності», який провів власний кореспондент Всеукраїнського тижневика «Експрес» Володимир Ісаєв, який розповів про особливості підготовки інформаційних повідомлень про бібліотеки і їхні заходи, а також поділився деякими секретами із власного журналістського досвіду. У другій половині дня зав. бібліотекою Лариса Лаптєва навчала учасників особливостям створення бібліотечних плакатів та плакатів-мотиваторів читання з допомогою офлайн та онлайн програм.

Паралельно із навчанням бібліотекарі готувалися до проведення майданчику «Територія родинних активностей: інноваційних послуги бібліотеки». Молоді бібліотекарі провели  майстер-клас для дітей з виготовлення солодкого букета. А з мамами та їхніми дітками малювали долонями дерево дитячих побажань для книгозбірні.

Крім того, у цей же час ішла підготовка презентації фотовиставки «Грем’яче очима гостей»,  яка діє у фойє Грем’яцької сільської ради. Далі дітвора з особливим захопленням виконувала завдання пригодницького квесту «Подорож бібліотекою». Завершенням родинних активностей стала вистава імпровізованого лялькового театру за мотивами української народної казки «Котик і півник». Всі учасники дитячих заходів отримали заохочувальні призи та солодці подарунки.

Доповненням локації родинних активностей, стала презентація досвіду роботи бібліотеки з молодими сім’ями, який презентувала бібліотекар с. Недобоївці Чернівецької області Людмила Чебан.

Завершенням другого дня Літньої школи молодих бібліотекарів у с. Грем’яче стала дружня вечірка над ставком, де бібліотекарі і запрошені жителі села змогли покуштувати смачної ухи (окрема подяка Олександру Макаруку за інгредієнти для юшки). Але головне всі присутні змогли насолодитися чудовим співом та зарядитися драйвом від почутих пісень у виконанні неймовірного вокального ансамблю «Берегиня» під керівництвом Тетяни Довгої. Підсумком дружньої вечірки став танцювальний флешмоб учасників ансамблю спільно з учасниками Школи.

Останній завершальний день (23 червня) Літньої школи молодих бібліотекарів відбувався на базі Острозької центральної районної бібліотеки. Крім того учасники Школи завітали до Луцької вежі та Музею книги і друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога. Потім бібліотекарів чекала оглядова екскурсія Острозькою центральною районною бібліотекою, де їх зустріли начальник відділу культури та туризму Острозької райдержадміністрації Марія Кузьмінчук та головний спеціаліст відділу культури і туризму Острозької РДА Інна Журик. Ірина Федорчук, методист ЦРБ, познайомила гостей з діяльністю головної бібліотеки району. На завершення Літньої школи молодих бібліотекарів учасники школи отримали сертифікати, що засвідчили успішне завершення навчання, з рук Супербібліотекаря Лариси Лаптєвої і монаха-літописця.

_______________________

Висловлюємо подяку за організацію та проведення обласної Літньої школи молодих бібліотекарів Острозькій районній державній адміністрації, Відділу культури і туризму Острозької РДА, сільському голові Грем’яцької сільської ради Миколі Стецюку, директору Острозького ВПУ Юрію Юдіну

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити