???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

«Де верби й калиновий цвіт,
Дощами теплими вмиті.
Стоїть собі моє рідне село
На білому світі.
Плекає жито на щедрій землі,
Цвіте навесні садами,
А всі стежки у моєму селі
Ведуть до Божого храму…», – такий піснеспів звучав на святкуванні 230-річчя Свято-Троїцького храму села Українки на слова і музику прихожанки Ірини Корнійчук.

Саме у день Святої Трійці, коли прихожани храму відзначають престольний празник, відбулася святкова Літургія за участю митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія та священослужителів Острожчини, Здолбунівчини і навіть Тернопілля.

_DSC0105.jpg

Митрополит Варфоломій під час святкової Літургії у Свято-Троїцькому храмі

Історичні витоки духовної обителі

Історія Свято-Троїцького храму, який є справжньою перлиною села Українки, сягає сивої давнини. Церква з початку свого існування бачила на своєму віку і польсько-литовських феодалів, і німецьких завойовників під час Першої і Другої світових війн. Та завжди в недільні і святкові дні ранкову тишу змінювали церковні дзвони. Тут слухали слово Боже, брали перше причастя, хрестили дітей, вінчалися, проводжали в останню дорогу…

Свято-Троїцький храм – традиційна для культових споруд будівля, увінчана однією банею, що символізує єдність Бога. Церква побудована у вигляді ковчега, який веде прихожан морем життя до тихої пристані в Царстві Небесному.

1938.jpg

Так виглядав храм у 1938 році

Церковні архіви свідчать, що храм був побудований у 1876 році ймовірно місцевими жителями. Перший ремонт храмової будівлі відбувся у 1818 році, тоді ж поставили її на кам’яний фундамент та пофарбували всередині на кошти поміщика Луки Лозинського та прихожан. Дзвіницю відремонтували у 1895 році. Крім Свято-Троїцького храму до приходу була приписана церква села Плоске, а також приходська церковна школа. У часи Великої вітчизняної війни у храм влучив снаряд, який наніс багато шкоди. Відтак прихожанам довелося ліквідовувати наслідки військових дій, хоча до цього часу в церкві є ікона «Успіння Богородиці», пробита кулею, як свідчення подій того часу. До речі, біля храму є каплиця над сімейним склепом пана Олександра Пінковського. За переказами його дружина та донька відвідували храм Свято-Троїцький, а сам пан, хоч і був католиком, збудував каплицю, де бував на службі у день своїх іменин. У каплиці був знайдений досить красивий кіот з іконою Олександра Невського. У зв’язку з цим у 1997 році з благословення єпископа Варфоломія був започаткований отпуст на честь Олександра Невського. Великим свідченням набожності прихожан є оновлений чудотворний образ Божої Матері «Троєручиця». Ікона оновилася близько двадцяти років тому в оселі прихожанки Ольги Лисак. Тоді жителі усього села хресною ходою перенесли образ у святий храм.

Сьогодні храм став справжнім райським куточком

_DSC0191.jpg

Вигляд оновленого храму сьогодні

За період існування храму його настоятелями були різні священослужителі, які докладали свої зусилля, аби церкву підтримувати у належному стані. Із 1995 року і дотепер настоятелем храму є протоієрей Анатолій Сопіга, який мудро й невтомно несе свій послух на ниві Христовій. Багато зусиль і наполегливої праці докладено ним та парафіянами на ремонт і благоустрій церкви. У 2006 році було оновлено внутрішній розпис храму, у 2013-2014 роках позолочені куполи, а у 2015-2016 роках до 230-річного ювілею повністю замінена зовнішня обшивка храму. Також з ініціативи матушки Олени Сопіги у співпраці з Ольгою Власюк відбулося впорядкування подвір’я церкви. Квіти, що цвітуть з ранньої весни до пізньої осені, декоративний ландшафтний дизайн, ігровий дитячий майданчик перетворили територію біля храму на справжній райський куточок, стали принадою для туристів та місцем для фотозйомок.

«Вітаю усіх прихожан храму і Вашого настоятеля отця Анатолія з цим славним ювілеєм, який багато зробив для того, щоб підняти цей храм. Від мого останнього візиту у вашій церкві відбулося досить багато позитивних змін. Завдяки вашій праці під керівництвом отця Анатолія храм став прикрасою села і свідченням того, що тут живуть православні християни, які бережуть цей храм як дім Божий. Нехай Господь дає вам силу та здоров’я зміцнювати свою віру і проповідувати Боже слово», – зазначив під час вітальної проповіді митрополит Варфоломій.

При церкві діє недільна школа «Свічечка». Щороку на Різдвяні та Великодні свята діти тішать прихожан своїми духовними виступами та піснеспівами. Вони беруть активну участь у різних духовних фестивалях, концертах, олімпіадах тощо.

_DSC0175.jpg

Хресний хід навколо храму

«Отець Анатолій – це не тільки наш духовний наставник, а й наш батько, мудрий порадник, зразковий сім’янин, приклад у нашому селі для молодого покоління і старших. Передусім я хочу подякувати йому від хористів за вірне служіння Богові, за організаторські здібності і господарські справи. Із нашої церкви він зробив духовно-виховний центр, де завжди панує Божа благодать, свята молитва. Ми вдячні йому за створення недільної школи, де маленькі дітки виховуються як вірні служителі Богу, справжні патріоти своєї рідної України», – зауважила прихожанка, хористка Зоя Демчук. 

До речі, протоієрей Анатолій Сопіга з перших днів подій на Сході України долучився до волонтерської допомоги воїнам АТО. Жителі Українки під керівництвом отця Анатолія тричі надсилали гуманітарну допомогу військовим. А прапор-оберіг, освячений на одній із недільних служб, потрапив воїну саме з Українки, який повернувся живим і неушкодженим та передав його своїм побратимам. Також священик зініціював встановлення та урочисте підняття українського стягу у центрі села.

_DSC0216.jpg

Митрополит Варфоломій вітає парафіян з 230-річним ювілеєм храму

«Висловлюю щиру вдячність церковній громаді Українки та усім жертводавцям. Усі роботи з Божою допомогою щодо оновлення храму, впорядкування прилеглої території – це наша спільна заслуга. Така згуртованість свідчить про нашу міцну віру у Господа Бога. Нехай Свята Нероздільна Трійця оберігає вас від усього лихого, додає здоров’я, сил, невичерпної енергії, духовної радості та оптимізму», – звернувся до парафіян отець Анатолій.

_DSC0236.jpg

На добру згадку про ювілей протоієрей Анатолій Сопіга (зліва) від імені прихожан подарував Владиці ікону святого апостола Варфоломія

Урочистий хресний хід, сакральна мелодія церковних дзвонів, нагородження грамотами прихожан із рук Владики Варфоломія за невтомну працю на благоустрій церкви та щирі привітання одне одного стали завершальним акордом урочистого Богослужіння на честь 230-річного ювілею храму.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити