???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

9 серпня (за новим стилем) увесь православний світ святкує День Святого Пантелеймона – лікаря-цілителя. За легендами, він лікував всіх, хто до нього звертався, зціляв іменем Ісуса Христа. Великомученик Пантелеймон шанується в Православній Церкві як грізний святий, покровитель воїнів і лікарів. Цей бік шанування розкриває його перше ім’я Пантолеон, що означає «у всьому лев». Друге ім’я дане при хрещенні – Пантелеймон – означає «всемилостивий» і показує великомученика як цілителя. На іконах святий Пантелеймон зображується юнаком в червоному вбранні зі скринькою в лівій і ложкою в правій руці як безвідплатний лікар. До цілителя звертаються в молитві від недуги душевної і тілесної.

Під егідою свята та вшанування служителів медицини і вартових людського життя на території Острозької центральної районної лікарні (далі – ЦРЛ) відбулося таки масштабне за своїм значенням і духовне за суттю дійство –  молебень на освячення місця під забудову нового лікарняного храму.

З благословення 10 священнослужителів , а саме – благочинного Острозького району протоієрея Юрія (настоятеля Свято-Миколаївської церкви у м. Острог), архімандрита Владислава (м. Нетішин), отця Володимира (настоятеля церкви св. Олександра Невського – на території  Острозького психоневрологічного інтернату), отця Володимира (настоятеля храму св. Пантелеймона цілителя у с. Волосківці), отця Романа (с. Верхів, Свято-Вознесенська церква), отця Василя (с. Михайлівка, храм св. Юрія Побідоносця), отця Михайла (с. Бродівське, Свято-Миколаївська церква) , отця Олега (с. Могиляни, Свято-Вознесенська церква), отця Василія (настоятеля храмів у селах Вельбівно і Слобідка), отця Юрія (с. Оженин, Свято-Михайлівська церква) установили хрест та освятили місце під будівництво нового храму.

«Дорогі браття і сестри, сьогодні непересічна подія у тому, що ми освячуємо хрест і ознаменовуємо ділянку, де буде побудована церква Острозької центральної районної лікарні, – привітав усіх настоятель Свято-Миколаївської церкви у м. Острог отець Юрій Лукашик. – Сьогодні Церква інтегрується у суспільство: вона стає частиною освітнього процесу, військового виховання, а також і медицини. Давньогрецький філософ Сократ сказав, що  не можна лікувати тіло, не лікуючи душу: найперше людина хворіє духовно, пізніше можуть виникнути наслідки і фізичні. Якщо перевести це у площину сьогоднішньої події, а насамперед храму, то щаслива людина та, мрія якої сьогодні здійснилася. І це головний лікар Василь Веляник. На побудову церкви, за Старим Заповітом, Ной витратив 120 років. Усіх закликав до допомоги, та її не отримав. Коли він побудував церкву, то цим кораблем врятувався. Далі у Старому Заповіті можна прочитати, як будував храм наймудріший цар Соломон. Він закінчив будівництво, освятив церкву, і Господь сказав йому: «Проси у Мене, що бажаєш».  Соломон попросив у Бога мудрості. І ми бачимо, Господь відповів: «Ні до тебе, ні після тебе мудрішого не буде». За таку працю Господь завжди нагороджує. І ми сьогодні, шановні лікарі, віддаємо вам шану і великий поклін за мудрість і невтомну працю. Сьогодні усі вшановуємо великомученика св. Пантелеймона цілителя, який надавав допомогу людям і лікував від мук. Ця слава, звичайно, належить і вам. Вітаю усіх з великим святом, бажаю мудрості, сили, натхнення, терпіння та любові, а також шани вам і вашій професії».

«Шановні святі отці, колеги, гості, отець Юрій сказав, що це мрія. Це справді так, і я переконаний, що саме сьогодні вона взяла початок, щоб в майбутньому здійснитися. Насправді ідею будівництва лікарняного храму з отцем Юрієм ми обговорювали вже декілька років тому, і взагалі мистецтво лікування людей – це такий Божий дар, який без перебільшення можна назвати Божим промислом. Не все піддається математичному аналізу і розрахунку, є вияв Господньої ласки. Тому я радий, що ви прийшли розділити це свято разом з нами. Щиро сподіваюся на вашу підтримку, усім бажаю здоров’я та Божого благословення», – привітав усіх головний лікар ЦРЛ Василь Веляник.

Закінчився молебень преклонінням присутніх до хреста, мируванням та окропленням свяченою водою і прихожан, і місця під забудову храму.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити