???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Добра традиція Острожчини та Ізяславщини разом відзначати День Соборності

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. Одна з головних сторінок нашої історії боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ на землі України був розрізнений, належав  до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було обєднання розрізнених частин України в межах однієї держави. Ідея єдності і соборності батьківських земель так само, як і ідея незалежності, державного суверенітету,  – є головним змістом і смислом державницької ідеології більшості народів світу. Не став винятком і наш український народ. Акт воззєднання УНР та ЗУНР історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб розєднати український народ, протиставити українців один одному.

Вже стало доброю традицією для Острожчини та Ізяславщини урочисто відзначати День Соборності,  історичну подію - 98-му річницю проголошення Акту Злуки Української народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки в єдину Україну відзначали цього року.  

Цьогоріч, 20 січня,  в селі М’якоти Ізяславського району відбулось міжобласне свято «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!». Святковий захід розпочався із зустрічі офіційних делегацій Острозького та Ізяславського району, які представляли голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков та голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, на межі Рівненської  та Хмельницької областей, на мості через річку Вілія. За українськими звичаями із запашними короваями, щирими віншуваннями гості радо зустрічали один одного.

Пам’ֹять... Вона житиме в наших серцях. Пам’ять борців за волю України, за її соборність і незалежність учасники делегації вшанували покладанням квітів до могил загиблих жителів с. М’якоти в ході проведення Антитерористичної операції на сході України Володимира Чепелюка та Олександра Мамлая,  а  також, до  меморіального знаку «Односельчанам, які загинули за Україну» та меморіальної дошки О.Мамлаю та В.Чепелюку, яка знаходиться у місцевій школі.

Екскурс та урочисті заходи продовжились до приміщення М’якотівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де делегацію зустрічали із хлібом-сіллю М’якотівський сільський голова Сергій Залєвський та директор закладу Світлана Балабей. Для представників сусідніх районів було проведено цікаву екскурсію  навчальним  закладом, де мали можливість оглянути не тільки класи, кабінети, а й залишити незабутнє враження й пам’ять від перебування у  шкільному музеї  старожитностей, історії села, виставковій експозицій «Куточок хліба» та шкільній картинній галереї місцевого художника М.Михальчука.

20170120_131033.jpg

Свято продовжились дійством «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!». У центрі святкової  прибраної зали навчального закладу були розміщені Державний Прапор України, прапор Острозького та  Ізяславського району.

20170120_122444.jpg

Із вітальним словом з нагоди Дня Соборності України до гостей та присутніх звернулись голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради  Валентина Стрілецька, заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель.

Кожен виступаючий відзначив важливість минулих подій - Злуки УНР та ЗУНР, яка  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу назавжди. В роки радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День соборності не відзначалися. Із утвердженням влади російських більшовиків ці “контрреволюційні свята” стерли із суспільної свідомості. Однак, пам’ять про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Українську Державу зберігали мешканці Західної України й українська політична еміграція в країнах Європи й Америки. Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Тож хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять уродженців Ізяславського району та усіх загиблих за свободу нашої України.

Щирі оплески присутніх, вигуки «Браво!» учасникам художньої самодіяльності закладів культури М’якотівської сільської ради, учням та педагогам М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, гуртківцям Великорадогощанського січового товариства свідчили  про чудові виступи та концертну програму учасників свята.

 Ми єдині, ми один народ, тільки разом ми збережемо свої традиції, культуру та незалежну Україну. Виконання Державного гімну, пригощання українським короваєм та світлина  на пам’ять – це і є єднання, товариськість та  добра традиція сусідніх районів, областей, а головне людей.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити