???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Після експонування в Луцьку на виставці під назвою «Татари на Волині» в Музей книги та друкарства КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Рівненської обласної ради повернувся Коран, переписаний в Острозі на початку ХІХ ст. А поруч з ним вперше експонується унікальний каламар.

Завдяки доценту Національного університету  «Острозька академія», відомому досліднику мусульманського Сходу Михайлові Якубовичу, який зробив атрибуцію, встановлено, що каламар належав особистому секретареві кримсько-татарського хана Джанібека Ґерая Мухаммеду. Михайлові Якубовичу надав допомогу Рефат Абдужемілев з Криму, який вичитав написи.

Каламар придбано у музейні фонди історико-культурного заповідника на кошти мецената, підприємця, депутата Острозької міської ради п'ятьох останніх скликань Григорія Аршинова на аукціоні «Віоліті». Знайдений він  біля Сміли, що в  Черкаській області. Ймовірно, каламар став козацьким трофеєм, взятим в бою.

Острозький Коран став окрасою експозиційного розділу рукописних книг музею.

Як відомо, в Острозі з часів князів Острозьких проживала століттями найвідоміша на Волині татарсько-мусульманська громада.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити