???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

IMG_8998.JPG

Підписання Договору про співпрацю між закладами освіти України і Польщі та освячення меморіальної дошки відомого скульптора Томаша Оскара Сосновського в костелі Успіння Діви Марії 

Така значуща подія відбулася днями на Острожчині. 12 грудня минуло 205 років від дня народження історичної постаті першої величини, велетня світової скульптури, батьківщиною якого є наш Новомалин, Томаша Оскара-Сосновського. Ювілей знаменитого митця, з волі якого у 19 ст. розпочала свою роботу школа на малій батьківщині, став приводом заходу – церемонії підписання Договору про співпрацю між закладами освіти України і Польщі, який відбувся напередодні 11 грудня в приміщенні краєзнавчого музею Державного історико-культурного заповідника м. Острога.

Цього дня до нас завітали гості з польського міста Казімєж Дольни, представники освітянських закладів області: Рівненської гуманітарної гімназії, КЗ «Тучинський навчально-реабілітаційний центр», Ярославецького НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ст.-дошкільний навчальний заклад», місцеві прихожани, які взяли участь у святковій месі, яку проводив єпископ римо-католицької церкви (РКЦ) Луцької дієцезії отець Віталій Скомаровський та тимчасовий настоятель парафії Томаш Коперський в Острозькому костелі Успіння Діви Марії. Від польської делегації паном Янушем Рацкевичем були покладені квіти з нагоди визначної події.

IMG_8984.JPG

Захід продовжився в стінах музею, де під чудові музичні композиції у виконанні Тараса Безюльова та Катерини Кобилянської (Оженинська дитяча музична школа), ведуча заходу Світлана Панченко представила гостей та ознайомила з історичним екскурсом життя ювіляра Томаша Оскара-Сосновського, згадуючи про нещодавні події, які відбулися на Острожчині -  присвоєння імені нашого земляка школи в Новомалині та проведення акції з висадження дерев «Алеї дружби» між українським та польським народом, яку зініціювали представники громадської організації «Культурно-просвітницького центру ім. Т.О. Сосновського» на чолі з Ярославом Ковальчуком.

DSC_002201.JPG

Нагадаєм нашим читачам, що Томаш Сосновський народився в Новомалині, по бабусі княжній Четвертинській він є нащадком Володимира Великого. Власне сам митець вважав себе поляком. Однак не важливо, до якої національності належить майстер, важливо те, що його талант, добре ім’я сьогодні служать справі щирого порозуміння між польським і українським народом. На жаль, на теперішній час немає жодного пам’ятника видатному скульптору. Але перші кроки для увіковічення пам’яті генія і добродійника вже зроблені. Тож не випадково було приурочено підписання Договору про співпрацю між закладами освіти України і Польщі саме в цей час. Про історичну постать Томаша Оскара Сосновського, створення брошур, монографій, значимість підписання договору про співпрацю між закладами освіти України і Польщі, сподівання, що український і польський народ продовжуватимуть співпрацю й надалі житимуть в розумінні, підтримці, мирі та дружбі на благо обох народів, про намір заснувати премію імені видатного скульптора, про відродження Новомалинського замку тощо йшлося у виступах голови Острозької районної державної адміністрації Богдана Туровича, єпископа РКЦ Віталія Скомаровського, голови Млинівської районної державної адміністрації Петра Рухера, директора гмінного об’єднання шкіл міста Казімєжа Дольни Януша Рацкевича, вчителя історії Мартіна Пісулі, директора Рівненської гуманітарної гімназії Зоя Макарчук, заступник директора з наукової роботи КЗ «Державний історико-культурний заповідник міста Острога» Миколи Манька, голова спілки художників Рівненщини Петра Подольця, керівника «Культурно-просвітницького центру ім. Т. О. Сосновського» Ярослав Ковальчук, директор КЗ «Новомалинська загальноосвітня школа 1-2 ступенів – дошкільний навчальний заклад «ясла-садок» ім.Томаша Оскара Сосновського Надії Мазярчук.

DSC_0043.JPG

«На підставі документів, що регулюють діяльність закладів освіти України і Польщі, а також їх статутів, піклуючись про різнобічний розвиток дітей, їх академічні, мистецькі і спортивні таланти, дбаючи про високі моральні цінності, які ґрунтуються на основах гуманізму, демократії, взаємоповаги між народами і державами. Договір про співпрацю між навчальними закладами України та Польщі укладається між: Гмінним об’єднанням шкіл міста, представленим директором Янушем Рацкевичем; Рівненською гуманітарною гімназією, представленою директором Зоєю Макарчук, комунальним закладом «Тучинський навчально-реабілітаційний центр» Рівненської обласної ради, представлений директором Тамарою Мичак; комунальним закладом «Новомалинська загальноосвітня школа І – ІІ ст.-дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» ім. Томаша Оскара Сосновського, представлений директором Надією Мазярчук; Ярославецьким НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ст.-дошкільний навчальний заклад», представлений директором Віктором Посільським», – йдеться в тексті угоди.

DSC_0021.JPG

DSC_0031.JPG

Після ознайомлення з вищезазначеною угодою очільники освітянських закладів підписали угоди про співпрацю та скріпили їх печатками. Ярослав Ковальчук вручив кожному примірник документу та виконав ще одну почесну місію – вручив директору КЗ «Новомалинська загальноосвітня школа 1-2 ступенів – дошкільний навчальний заклад «ясла-садок» ім.Томаша Оскара Сосновського Надії Мазярчук та директору КЗ «Тучинський навчально-реабілітаційний центр» Рівненської обласної ради Тамарі Мичак мармурові дошки, які прикріплять в садах дружби в Новомалині та Тучині.

IMG_8890.JPG

Чудовий захід завершився світлиною на пам’ять, обміном подарунками та екскурсією краєзнавчим музеєм.

DSC_0052.JPG

 Ольга ФІЛІНА

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити