???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

1.jpg

Початок року розпочався з приємних подарунків нашому краю, зокрема, - Музею книги та друкарства, колекція якого поповнилася факсимільним виданням Пересопницького Євангелія. Його урочисто для директора Державного історико-культурного заповідника Острога Сергія Кибкала та завідувачки Музею книги і друкарства Світлани Позіховської передав митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської митрополії, розпорядник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира Олександр Драбинко.

«Сьогодні здійснилася одна із наших мрій, – зауважила у своєму виступі Світлана Позіховська. - Ми тішимося тим, що історична Волинь дала українському народові та всьому людству дві величні книги: Пересопницьке Євангеліє та Острозьку Біблію. Ці святині є частиною тієї платформи духовності, яка формує націю, в які закладено генотип нашого народу на багато поколінь».

k.jpg

Слід зауважити, що робота над факсимільною копією була вкрай складною. Фахівці розробляли спеціальні програми, аби з повною точністю відтворити вигляд оригіналу. Було закуплено у Фінляндії найбільш підхожий папір, відтворено на палітурці наріжники, яких зараз немає на оригіналі, але які за описами першопочатково там були. Також справжнім витвором мистецтва є відтворені вставки – чотирьох євангелістів.

В рамках урочистостей відбулася також презентація двох наукових каталогів колекцій кириличних стародруків їх автором Станіславом Волощенком, директором Музею мистецтва давньої української книги у Львові. Усі бажаючі краяни та гості Острожчини тепер мають гарну нагоду побачити Пересопницьке Євангеліє у музеї.

Ольга ФІЛІНА

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити