???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Перший міжшкільний та загальногромадський фестиваль різдвяних піснеспівів, який проводився на базі НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ДНЗ», відбувся. Девіз фестивалю «Колядуємо разом!» виправдав себе сповна.  Шкода, але 20 січня святкова актова зала виявилась замалою для гостей. Сидячих місць не вистачало, біля входу було стільки людей, що годі було протиснутися. Акапельно, з музичним супроводом та різдвяними віншуваннями, трепетно й ніжно, з радістю й любов’ю в серці прославляли вуста учасників фестивалю Його, Царя царів – Месію.

У святі взяло участь 22 колективи та 5 сольних виконавців. Фестивальна програма налічувала 26 виступів колективів та сольних виконавців. Це був особливий день, народження фестивалю «Колядуємо разом!», створений з ініціативи директора фестивалю Марії Шляпцевої, за підтримки сільської ради та оргкомітету. Фестиваль проводився з метою збереження і примноження різдвяних традицій нашого краю, створення для дітей, молоді, громади можливості творчого спілкування, а для учасників – стимулювання покращення виконавської майстерності і обміну творчим досвідом. 

Фестиваль відкрив надзвичайний виступ солістів фольклорного гурту  «Горина» (м. Рівне), керівник Людмила Вострікова. Гостями фестивалю були також чудові колективи: зразковий дитячий ансамбль народної пісні «Співаночка» (молодша і старша групи) Острозького ЦКД, керівник Інна Хмарук, концертмейстер Віталій Хмарук; аматорський народний хор СГПП «Розвазьке» (керівник Віталій Хмарук, концертмейстер Володимир Оксенчук) і гурт колядників Острозького районного будинку культури під керівництвом Тетяни Довгої, які яскраво завершили фестиваль.

В залі був присутній депутат районної ради Роман Свинарчук з дружиною Марією та донечкою Олею. Виступ цієї зірочки, лауреата Всеукраїнських та міжнародних фестивалів ми чекали з хвилюванням.

Під час виступу директора закладу Ольги Леонтіївни Коваль прозвучали слова: «Хай лунає колядка!». І вона лунала, її було чути далеко за стінами шкільного приміщення. Боже творіння – людина – славила піснями народження Спасителя, Господа нашого Ісуса Христа. І це було в кожному виступі по-своєму, вражаюче незабутньо, це був феєрверк позитивних емоцій.

Перших 12 лауреатів у 4 номінаціях визначило журі у складі: Андрія Пастушенка (заслуженого працівника культури України, професора кафедри хорового диригування РДГУ, керівника Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, композитора), Людмили Вострікової (керівника фольклорного гурту «Горина», лауреата міжнародних конкурсів), Юлії Гефтер (викладача І категорії Острозької дитячої школи мистецтв, керівника студентського хорового колективу НаУОА), Ніни Мороз (завклубом с. Оженин), Марії Шляпцевої (директора фестивалю, викладача І категорії Оженинської ДМШ, керівника зразкового аматорського вокального ансамблю хлопчиків «Отаманчик», вчителя НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ДНЗ».

50307050 2125374734176075 7567013166098415616 o

Ось вони, переможці фестивалю:

номінація «Сольний спів»: Герасимчук Діана (І місце),

IMG 2478

Козак Катерина (ІІ місце), Пилипчук Маріанна (ІІІ місце);

номінація «Хоровий спів»: І премія – дитячий хор Оженинської ДМШ (керівник Олеся Луцюк, концертмейстер Катерина Кобилянська),

IMG 2467

 

ІІ – молодіжний хор церкви «Жива надія» с. Оженин (керівник Дарина Савчук), ІІІ – хор працівників НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ДНЗ» (керівник Віктор Мартинчук);

номінація «Вокальні ансамблі» (дорослі): І місце – вокальний ансамбль церкви Християн віри Євангельської с. Хорів (керівник Василь Онищук),

50813605 141775053497559 4921250231577739264 o

ІІ – вокальний ансамбль «Намисто» Краївського будинку культури (керівник Марія Шляпцева), ІІІ – гурт «Фавор» церкви «Жива надія» (керівник В’ячеслав Дащук);

номінація «Вокальні ансамблі» (дитячі): І місце – зразковий аматорський вокальний ансамбль хлопчиків «Отаманчик» (керівник Марія Шляпцева),

IMG 2480

ІІ – дует «Медовичок» Оженинської ДМШ у складі: Максим Мирончук та Олена Бульбачинська, ІІІ – вокальний ансамбль «Ожинки» НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. (ліцей) – ДНЗ (ясла-садок)» ім. Т.Г.Шевченка (керівник Андріана Савчук).

Не тільки номінанти, а й усі учасники були нагороджені дипломами учасника фестивалю та подарунками, а володарі першого місця отримали грошове заохочення (1000 грн.).

Скільки зусиль, організаторських здібностей потрібно, щоб провести таке дійство. Задум свята та основний тягар відповідальності був на плечах вчителя мистецтва та хорового співу, викладача Оженинської ДМШ, керівника зразкового аматорського вокального ансамблю хлопчиків «Отаманчики» Марії Леонтіївни Шляпцевої. Щиро дякуємо їй за такий чудовий фестиваль-казку, а також депутатам сільської ради на чолі з головою Аллою Іванівною Дикою, дирекції НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ДНЗ», педагогічному колективу, бібліотекарю, технічному персоналу закладу, культпрацівникам Оженинської сільської ради, ведучій заходу Оленці Макарук (в минулому диктору радіо «Нова хвиля» та «Наш край»).

Директор фестивалю Марія Шляпцева схвильовано й водночас радісно сказала: «Дорогі друзі! Я ставила собі за мету об’єднати не деномінації, а односельців, друзів, сусідів, намагалась розтопити серця навіть ворогів. І мені це вдалося. Моя мрія збулась! Добра вам, любові один до одного, преміцного здоров’я, з роси та води! І до зустрічі наступного року!»

Начальник відділу культури і туризму Острозької райдержадміністрації Марія Костянтинівна Кузьмінчук після свого виступу з працівниками РБК відзначила, що це вперше, коли на території сільської ради відбувається захід такого масштабу. І справді вперше, і дуже хотілося б, щоб фестиваль відбувався щороку, кількість учасників збільшувалась, а виконавська майстерність зростала.

Слава Богу! Христос народився, славімо Його!

Прес-центр гуртка журналістики НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ДНЗ»

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити