???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

 

До 80-річчя утворення та 60-річчя присвоєння аматорському колективу РБК почесного звання «Народний» театр представив публіці виставу «Дивна місіс Севідж» в Острозькому районному Будинку культури 24 березня. Це комедія на дві дії. Її автор – Джон Патрік, режисер – Микола Кінах. Мистецький захід було також присячено Міжнародному дню театру, який відзначається щорічно 27 березня, починаючи з 1962 року.

Історія Острозького аматорського театру розпочалась в 1939 році, коли аматори Ігор та Марія Рощуки заснували його. Перша вистава театру –  «Дай серцю волю» - була поставлена за однойменною драмою Марка Кропивницького. Керували театром такі режисери: Ю. Пушкарьова, З Подоляк, К. Руда, М. Мичка, М. Кінах, який і зараз є режисером. У 1959 році театру було присвоєно звання «народний самодіяльний». У 1983 році відбулась прем’єра вистави «Смолоскипи запалали опівночі» на Українському телебаченні. Зараз актори театру беруть активну участь у концертних програмах, тематичних вечорах, театралізованих дійствах, які проводяться районним Будинком культури.

11 (1)«Річниця театру - це річниця, це великий рейд, це життя театру. Я в цьому театрі 48 років, не рахуючи того, що навчався. Це наше життя. Вісімдесят і шістдесят років - це не маленька дата. Театр має свої великі традиції, свою школу, свій стиль, своє обличчя. Ми просто вже не маємо змоги опускати марку. Наш театр гірше грати не може. Він вміє працювати. Намагаємось і репертуар добирати, щоб був такий більш цінний, якісний. Театр є театр. Театр вічний. Підемо ми, а театр залишиться. Острог. Фактично, ця сцена знає багато таких людей. Дякую їм, дякую тому, що цей театр мене прийняв, і я з ним злився. Ну, а до цієї вистави ми готувались, можна сказати, два роки, більше навіть. У нас події в державі трохи змінилсь, і довелось відкласти на час виставу. А фактично, ми її готували майже рік. Через те, що 10 чоловік, які приходять з міста, які приходять після роботи, і кожен з них має якісь свої плани, інтереси, сімейні проблеми. 10 учасників - це досить великий колектив. І в ньому потрібно було зважати на кожні вимоги, кожні потреби, кожного актора, і йти на якісь жертви. Але все-таки, ми зуміли поставити цю виставу, не зважаючи ні на що. Мені здається, що вистава вдалася, актори відіграли дуже добре, завдання виконані. На даний час, ще поки емоції, а там будемо аналізувати, що до чого і як воно. Ну і будемо думати щось далі», - розповів режисер та постановник Микола Кінах.

Під час вистави присутніми були: Богдан Турович - голова Острозької районної державної адміністрації, Надія Дем’янчук - заступник голови районної ради, Наталія Жук – спеціаліст управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Юрій Мельничук – заслужений діяч мистецтв України, старший викладач кафедри театральної режисури, Марія Кузьмінчук – начальник відділу культури і туризму Острозької державної адміністрації.

«Мені дуже сподобалась вистава. Вона мала справді повчальний характер. Актори зіграли неймовірно. Таке враження, що я побувала в професійному театрі. Вистава дуже надихає: надихає змінюватись, заглиблюватись у свій внутрішній світ. Мені дуже сподобалось, і я сподіваюсь, що і надалі Острозький аматорський театр радуватиме нас такими чудовими та професійними виставами», - поділилась враженнями глядачка та студентка Національного університету «Острозька академія» Надія Кривко.

До слова, весь колектив Острозького аматорського театру був нагороджений почесними грамотами.

Соломія КОСТЕНКОВА 

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити