???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

24 січня у районній раді відбулося громадське обговорення у формі засідання за круглим столом з приводу присвоєння НВК «Новомалинська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» імені Томаша Оскара Сосновського.

Голова ГО «Культурно-просвітницький центр ім. Томаша Оскара Сосновського» Ярослав Ковальчук восени минулого року звернувся до голови Острозької районної ради з пропозицією «розглянути можливість надання  НВК «Новомалинська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» імені великого скульптора, який у свій час зробив чимало для розвитку освіти і духовності Новомалина».

Відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» юридичним особам та об’єктам права власності ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті та після проведення громадського обговорення і за згодою трудового колективу. Оскільки навчально-виховний заклад перебуває у спільній власності територіальних громад району, таке рішення приймається районною радою.

Тож після обговорення пропозиції у трудовому колективі НВК, у громаді Новомалина за участю районної влади, Новомалинського сільського голови, депутатів сільської ради, представників НВК та батьківського колективу, працівників Державного історико-культурного заповідника м. Острога  відбулося засідання за круглим столом. Працівники ДІКЗ Микола Манько та Микола Бендюк ще раз наголосили на геніальності Т. О. Сосновського, який здобув світову славу. Доктор скульптури та регент академії Святого Луки в Римі, головний директор музеїв і галерей Рима, автор понад ста біломармурових шедеврів народився в с. Новомалин 12 грудня 1812 року, навчався у Кременці, Варшаві, Берліні та Римі. Попри те, що він був польським аристократом, новітні дослідження, за словами наших краєзнавців, свідчать, що в його генах польської крові немає. Тож аргументи про те, що закладу буде присвоєно ім’я іноземного діяча, які на попередніх слуханнях, є безпідставними.

P1010002.JPG

Ярослав Ковальчук, ініціатор присвоєння імені талановитого скульптора навчальному закладу, ставить  уродженця Новомалина поряд із Лесею Українкою, зазначивши, що більших геніїв на Волинській землі не було. А Томаш Оскар Сосновський та його предки давали фінансування на підтримку монастирів та шкіл Острожчини.

Питання про надання  НВК «Новомалинська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» імені Томаша Оскара Сосновського буде розглядатися на сесії районної ради, а встановлення меморіальної дошки, яку обіцяє профінансувати ГО «Культурно-просвітницький центр ім. Томаша Оскара Сосновського», планується до початку нового навчального року.

До речі, нещодавно в Рівному вийшла друком книга письменника, художника, краєзнавця Валерія Войтовича «Томаш Оскар Сосновський. Скульптура класицизму», з якої можна більше дізнатися про культурну спадщину нашого земляка зі світовим іменем.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити