???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Від початку 2017-2018 навчального року територіальні громади, що проживають у межах обслуговування НВК «Михалківська ЗОШ І-ІІ ст-ДНЗ (ясла-садок)», знаходились у стані невідання того, що ж має бути зі школою. І вже на початку 2018 року, саме після Різдва, 12 січня було проведено зустріч з батьками та вчительством. Про що ж говорили? А говорили про реорганізацію. НВК «Михалківська ЗОШ I- ІІ ст-ДНЗ (ясла-садок)» має зникнути. Школа, яка дала знання не одному десятку дітей, перестане існувати.

Богдан Турович – голова Острозької райдержадміністрацїі, Лариса Іванова – заступник голови райдержадміністрацїі, Олександр Харчук – начальник відділу освіти райдержадміністрацїі і керівник територіальної громади Бухарівської сільської ради Сергій Кадебський переконували селян про позитивні моменти так званої «реорганізації» навчального закладу. Ні побоювання, ні батьківські перестороги не діють на чиновницький «бетон». їх, ще певне радянське «дайошь» має бути сприйнято всенародним «одобрямс».

Говорили про те, що опорний заклад освіти - це заклад загальної середньої освіти, який має зручне розташування для підвезення дітей з інших населених пунктів, забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу та спроможний забезпечувати на належному рівні здобуття освіти.

Гарні слова, погодьтеся. Але чому те, що хочуть зробити у майбутньому, не зробити сьогодні в нашій школі?

Кажуть, що у нас мала кількість учнів та брак вчителів. Але чомусь ніхто із можновладців не каже, що у нас і життя погане, що і є причиною попереднього твердження.

Кажуть, що погана шкільна інфраструктура, слабке матеріально-технічне забезпечення, поганий транспорт. Так змінімо це, і в нас усе налагодиться.

Кажуть, що погані результати ЗНО.

Але це усе лише кажуть.

А що ж обіцяють, запитає мене читач? Золоті гори. По-іншому і не скажеш. Мають придбати новий автобус, а то й декілька (?). Дивина. Грошей на пальне для старого немає, а придбають новий. Але як кажуть, ніхто не проти нового автобуса. Адже старий частіше стоїть, аніж їде. І доводиться водієві шкільного автобуса «виклянчувати» пальне деінде або возити дітей своїм приватним транспортом. Як кажуть, назвався грибом, а далі ви знаєте...

Порахували можновладці і витрати на нашу сільську освіту у Михалківцях. А це аж 1,5 мільйона гривень на рік. Немала сума. Але купити автобус, і не один, побудувати чи полагодити не одну дорогу до шкіл - це сума в рази перевищить наші витрати. То у чому ж суть реорганізації? У концентрації коштів в одному осередку? То у чому ж тобі реформа освіти? Хіба мислять про дітей? Бо саме дітям трястися десяток кілометрів кожного ранку до школи та після занять на автобусі. Саме нам, батькам, переживати щоденно такі поїздки. І повірте, у час, коли нікому і нічого не потрібно, є ще батьки, кому важлива доля своїх дітей, хто турбується про них не лише в назві батьки. Ми хочемо кращої долі своїм дітям. І будемо усе для цього робити.

Незгідні із висновками щодо школи та її перспектив і педагогічні працівники, зокрема, директор школи Волощук Тамара Іванівна, вчителі - Сахневич Валентина Іванівна та Прокопчук Володимир Ростиславович. Адже школа, це не лише місце навчання, це джерело сільської місцини. І від того, як воно б’є, буде залежати майбутнє села. І майбутнє наших дітей та вихованців. Та разом з тим і вчителям не буде куди дітись. Молоді і перспективні будуть на біржі праці.

Як каже Євгенія Назарівна Горощук, колишній директор школи, зі стажем понад 30 років на педагогічній ниві: «Ніколи не думала, що наша школа нікому непотрібна. Адже стільки цікавих та достойних людей тут виховувалось та навчалося. І співаки, і лікарі, і вчителі... Приїдеш в обласний центр і зустрічаєш наших випускників. Захистіть нашу школу».

Колишні випускники школи те ж шоковані подіями,що відбуваються. Згадують про те, що вся молодість пов’язана зі школою, дає тільки приємні спогади, а вчительські настанови і сьогодні пам’ятають дослівно та й в житті застосовують ці слова мудрості.

Рішення про реорганізацію нашого навчального закладу буде прийматися на засіданні сесії Острозької районної ради, але із врахуванням вимог та пропозицій населення.

Тож закликаємо усіх депутатів до розуміння нашої проблеми. Адже коли ти не цікавишся проблемою, вона зацікавиться тобою. А потім вже буде пізно. Не спізніться, шановні обранці територіальних громад Острожчини. Почуйте тих, хто вас обирає і довіряє.

Від батьківського комітету: Мельничук Олена Валеріївна, Ткачук Віта Ярославівна, Миронюк Віта Іванівна, Опанасюк Інна Віталіївна, Гордійчук Катерина Станіславівна, Мосницька Оксана Петрівна, Федюк Микола Іванович.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити