???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

9 березня НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ДНЗ» відсвяткував 80 років від моменту відкриття 7-річної школи. Проте почалося все набагато раніше.

Школа в Оженині, як пише Теодорович, була відкрита у 1884 (тобто у 2019 році виповнюється 135 років). Як пригадує історик, у тій школі у 1884 році навчалося 25 хлопчиків та 2 дівчинки. Навчали в школі Божого слова, грамоти, церковного співу та гри на мандоліні.

В 1909 році в село приїхав Влодик А. В., який став у школі першим світським вчителем. Було 4 класи і навчання велося в дві зміни.

В часи 2-ї Речі Посполитої (1921-1939) в школу прибули вчителі поляки і школу очолила Козловська Аделя, також серед вчителів згадується Німчукова Кароліна. Разом з українцями в школі вчилися і польські діти, для яких завжди були перші місця в класі. Уроки завжди починалися і закінчувалися молитвою.

В 1939 році відкривається 7-річна школа, тож відштовхуючись від цієї події, ми святкуємо 80-річчя закладу. Першим директором семирічки був Щепцов В.Я., згодом Мартинюк Я.М. та Виговський Ф.Г.

У 1959 році була створена 8-річна школа, директором якої став Воронов І.Д. Навчання проходило в стінах костелу, побудованого у 30-х роках.

У 1987 році відбулася реорганізація 8-річної школи в середню, директором стала М. К. Чубай. За багато років в Оженинській школі змінилося чимало поколінь вчителів. І серед них є справжні династії. Як мінімум три:

  1. Кушнір Н.А., Кушнір В.Б., Гаврилюк Ю.Ю., Гаврилюк О.В.
  2. Антонюк Л.О., Антонюк І.В., Антонюк Л.В.
  3. Ніколайчук О.І., Ніколайчук С.П., Ніколайчук Н.С.

 словом на урочистостях з нагоди 80-річчя школи виступила Ольга Леонтіївна Коваль, теперішній директор закладу, яка зазначила, що за 7 років ні на мить не пошкодувала про те, що прийшла сюди працювати. Запрошені ділилися спогадами та дарували подарунки школі-ювілярці. Від районної влади вітала усіх заступник голови Острозької РДА Л. Є. Іванова. Привітала школу і звернулася до всіх з теплими словами голова сільської ради А. І. Дика. Вітальне слово від екс-директорів мала Н. В. Дрозд. Також виступили благодійники школи: Ю. А. Зелемський, О.В. Василишин, екс-голова сільської ради Л. В. Коваленко, представник Хорівського лісництва Д.В. Ткачук, які вітали дарунками та згадували й інших меценатів, які постійно допомагають школі, однак не змогли завітати на святкування. Це: В.В. Коваленко, П.П. та А.Д. Хочай, А.П. Хочай, М.М. та Л.Д. Задорожні, С. Матвеєва (Кондратюк) та багато інших, школа щиро дякує усім спонсорам.

20190309 145949

Свою альма-матер вітали з днем народження випускники школи: О.Ф.Савчук (магістр політології, доктор богослов’я, пастор церкви «Благодать Христа» м. Хмельницький), О.П. Шустерук (журналіст), Л.К. Фурман (Харечко) (суддя-спікер, очільник Чернігівського апеляційного суду), С.Л. Савич (кандидат хімічних наук, доцент Одеського національного технічного університету), О.Д. Скоков (м. Рівне, адвокат), Л. Михалівська (журналіст), Т.Ю. Паранюк (м. Київ, викладач французької мови), В. Зензелюк (спортсмен). Слово від духовних лідерів села мали: В. Г. Ярошик (пастор церкви «Жива Надія»), Ю.І. Андрощук (настоятель Свято-Михайлівського храму).

Зі щирими вітаннями виступила директор Стадницької ЗОШ І ст. С.М. Олійник. Також привітали ювілярку завклубом Н.Мороз та завбібліотекою Г. Сорочинська.

20190309 175324

Вчитель історії С.Ф. Журик запросила гостей оглянути шкільний музей.

20190309 141446

Упродовж свята звучали яскраві, зворушливі музичні номери: пісні «Киця-кицюня» (Мар’яна Пилипчук), «Чарівний маг» (хор дітей), «Материнська пісня» (хоровий колектив вчителів, керівник В.В. Мартинчук), у їх виконанні прозвучала жартівлива пісня «На вулиці музиченька грає». Додали святкового настрою інші вокальні композиції: «Поведи мене» (дует у складі Руслана Слободи та Олега Тарасова), «Вишиванка» (Діана Герасимчук та Марія Шляпцева), «Україна, благословенна Богом земля» (Даша Савчук та Аня Дивачук), «Тече вода» (Ірина Лукасевич), «Сіла птаха» (Діана Кондратюк та Тетяна Токарчук), «Дорога до храму» (Юрій Андрощук та Віктор Мартинчук), «Не забудь» (Марія Шляпцева).

20190309 152302

20190309 153659

Свято, яке вів Назар Савчук, супроводжувалося фотопрезентаціями: «Педагогічні династії», «Педагогічні колективи», «Сторінками уроків», «З вірою у майбутнє», «Дозвілля школярів». Усі присутні отримали «мішечки щастя» (авторські вироби Олени Павлюк). Також на гостей чекав святковий торт, фуршет, які організували вчителі та А. Цинко, чудове оформлення від Д.Костюк. Усім організаторам, а особливо дирекції закладу, низький уклін і подяка.

80 років – це багато, як зазначив під час виступу один із випускників школи Дрозд В.О. І закінчити розповідь про святкування ювілею хочеться рядками з листа-звернення випускників 7-го класу Оженинської школи, 1947 року:

«Ми хочем і просим учнів, що відкриють лист, слідувати славними стежками старших поколінь, любити свою землю, школу, вчителів, берегти честь рідної школи».

Прес-центр гуртка «Юний журналіст» НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ДНЗ»

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити