???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Стрес – невід’ємний супутник нашого життя. Наше сьогодення є доволі неспокійним: хвилюючі події, життєві негаразди та навіть природні чи погодні катаклізми призводять до певної реакції нашого організму, яка і має назву – стрес. На тлі важких емоцій та переживань організм продукує у великих кількостях так звані гормони стресу. А якщо це процес тривалий, відчувається їх накопичення, що не минає безслідно.

Майте на увазі, кожні 40-50 хв. такої напруги організм сприймає як перевтому. Це стосується передусім центрів кори головного мозку, що відповідають за концентрацію уваги.

Тривалий стрес стає причиною порушення звичного життєвого режиму, вибиває людину зі стандартної колії. Тому рано чи пізно людина помічає появу нових незвичних для себе симптомів: втрата волосся, забудькуватість, часті застуди. Виявляється у такий спосіб організм сигналізує про те, що перебуває в стані стресу… Пізніше додаються біль голови, швидка втомлюваність, а ще на тлі активного продукування гормонів стресу виникає безсоння.

Залежно від імунного статусу (мова про те, наскільки добре працює імунна система) додаються інші, більш серйозні наслідки. Серед них часті застудні недуги. Може з’явитись біль у ділянці серця, спини, шлунку. І це тому, що стрес б’є по найслабшій ланці. А, отже йдеться про спусковий механізм важкої недуги. Якщо від природи у вас невисока стресостійкість,  нищівного удару може зазнати організм загалом.

Сучасні дослідження підтвердили дію стресу на всі органи людини. Реакцією серцево-судинної системи є підвищення артеріального тиску. І якщо судини заповнені холестерином, що відклався на їх стінках, – можливі навіть інсульт чи інфаркт. Реакцією шлунку і кишківника є м’язевий спазм органів, і як наслідок порушується їх кровопостачання і живлення. В шлунку починає активно виділятися соляна кислота, яка роз’їдає слизову оболонку. Можна сказати, що шлунок починає перетравлювати сам себе, що призводить до появи ерозій та виразки. В кишківнику, як і в шлунку, погіршується всмоктування поживних речовин, в слизовій починається дисбактеріоз. Ці зміни виявляються у вигляді сухості в роті, болю, здуття живота, закрепів чи проносів. Цікавим фактом є реакція нирок і жовчного міхура. Реагуючи на стрес, нирки починають працювати  в посиленому темпі і виділяють високоактивні речовини. В результаті у людини підвищується артеріальний тиск. Жовчний міхур теж спазмується, утруднюється відтік жовчі в кишківник. Жовч накопичується, стає густою, змінюється її хімічний склад. Все це сприяє появі дискінезії жовчовивідних шляхів. Людина відчуває гіркоту в роті, тяжкість у правому підребер’ї, яка посилюється під час їжі.

Як же спинити цей процес?

Для цього потрібно лише дослухатися до свого організму і вчасно реагувати на його потреби. Чи не найбільша проблема нашого суспільства полягає у тому, що ми звикли надто всім перейматися, тому більшість із нас перебуває у стані хронічного стресу.

А для того, аби вберегти організм, потрібно не так уже й багато, лише навчитися розслаблятися. Спробуйте після роботи «перемкнутись» на інші думки, більш приємні. Дорогою додому не прокручуйте все, що сталося за день, не плануйте завтрашні справи, а просто розслабтеся (чудово в цьому допоможуть улюблена справа, якесь захоплення). Увечері вийдіть на прогулянку, це, до речі, найкращий спосіб боротьби зі стресом, прогулянки підійдуть і в обідню перерву.

Завдяки цьому поліпшується кровообіг, відбувається активна вентиляція легень, а отже, організм краще постачатиметься киснем.

Дієвим методом є спілкування із друзями, рідними. Це сприяє зниженню напруги, виникає відчуття спокою.

Витягувати «погані емоції» може вода, тож помічним є відвідування басейну (або варто бодай приймати душ чи теплу ванну) і це заспокоює. Підкине позитиву шматочок чорного шоколаду, цей продукт містить флавоноїди, що позитивно впливають на наш настрій.

І кожен ранок раджу починати з усмішки, тоді матимете гарні емоції – як подяку від близьких людей.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити