???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Діяльність амбулаторій сімейного лікаря є логічною основою ефективної системи охорони здоров’я, оскільки вона відповідає більшій частині запитів населення. Аналіз економічних показників діяльності амбулаторій сімейного лікаря підтверджує, що сімейна медицина рентабельна за рахунок зменшення направлень на консультації, аналізи, госпіталізацію  в район тощо. З гарної новини для жителів Могилянівської сільської ради розпочався Новий рік - це відкриття лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини після капітального ремонту.

У святкові дні на урочисте відкриття завітали заступник голови Острозької райдержадміністрації Богдан Турович, керуючий апаратом РДА Василь Мельник, головний лікар Острозького районного центру ПМСД Олександр Стратюк, сільський голова Віктор Кулибчук, директор будівельної компанії «ВЕЖА» Григорій Аршинов, представники ЗМІ, гості та жителі громади тощо. Почесні гості щиро вітали з гарною подією громаду, зичили усім міцного здоров’я, наснаги, терпіння, миру та спокою, а головне – відвідувати оновлений медзаклад лише для профілактики та отримання вітамінів. Після чого традиційно керівництвом влади було перерізано стрічку та освячено настоятелем Свято-Вознесенської церкви протоієреєм Олегом Парипою медичний заклад.

Нагадаємо нашим читачам, що довгий час приміщення знаходилося в аварійному стані, а сам капітальний ремонт був запланований ще у 2013 році. (Від авт. - амбулаторія функціонує з 1989 року). Для того, щоб мати достойну медичну амбулаторію, Острозькою райдержадміністрацією було докладено чимало зусиль, щоб спрямувати кошти на завершення робіт. Роботи профінансували за кошти субвенції з держбюджету, виділеної для населення, яка проживає в зоні спостереження Хмельницької АЕС. Загальна вартість проведених робіт у 2015 році склала 419 тис. грн. Зокрема, минулого року в амбулаторії зробили внутрішній ремонт кабінетів, замінили вікна, двері та облаштували маніпуляційний кабінет.

Очолює лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини фахівець, якого поважають та знають добре у селі, сімейний лікар Іван Стецюк. Він має неабиякі вміння для надання невідкладної допомоги і роботи в екстремальних ситуаціях Могилянівської лікарської амбулаторії сімейної медицини, яка тепер відповідає всім сучасним вимогам, що дає можливість значно покращити як надання допомоги, так і проведення профілактичних заходів мешканцям громади.

- Згадуючи стан амбулаторії до капітального ремонту коли я прийшов на цю посаду де побачив криві стіни, грибкову стелю, рулони скловати, працювати було вкрай важко. Дякуємо за розуміння у вирішенні даного питання районній владі, районному центру ПМСД, працівникам амбулаторії, сільській раді та усім небайдужим людям, хто допомагав та підтримував нас у вирішенні цього питання. Відтепер приміщення нашої амбулаторії відповідає всім сучасним вимогам – є система водовідведення, проведено реконструкцію системи опалення, встановлено металопластикові вікна та нові двері. На базі амбулаторії облаштований кабінет сімейного лікаря, оглядова для жінок, маніпуляційна та гігієнічна кімнати. Уже завезено обладнання, необхідні медикаменти для першої невідкладної допомоги та головне відкриття аптечного пункту, що вкрай важливо для наших людей. Тому всі ми справді задоволені.

Прокоментував дану урочисту подію голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір:

Розвиток медицини та, зокрема, медичної інфраструктури, – це важливий крок вперед, особливо для сільських населених пунктів. Відтепер мешканці Могилянівської громади зможуть отримувати якісні медичні послуги в оновленій амбулаторії сімейної медицини. Адже населення повинне мати відповідні умови життя незалежно від місця проживання. Проаналізувавши технічний стан, внутрішній та зовнішній медичних установ, зокрема ФАПів та лікарських амбулаторій у нашому районі, було прийнято конструктивне рішення завершити капітальний ремонт даних будівель. Тож на сьогодні ми маємо позитивний результат – два об’єкти: у с. Могиляни та с. Білашеві. Ряд виконаних робіт, які були здійсненні заміна вікон, дверей, опалення, встановлення твердопаливного котла, в перспективі заміна меблів, а головне відкриття аптечного пункту, для такої потужної сільської ради, де на сьогодні проживає майже 2000 чоловік – це свято. Сьогодні ми будемо серйозно відноситись до розширення мережі аптек в районі, щоб наші жителі мали доступ на місцях до необхідних ліків першої невідкладної допомоги. В цьому році будемо продовжувати роботи в цьому напрямку, але більш об’ємні роботи заплановані на 2017 рік, серед яких три серйозних об’єкти – капітальний ремонт лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Кутянка та будівництво нових амбулаторій в с. Сіянці та с. Межиріч. Кошти на реконструкцію та будівництво має надати Світовий банк  - на сьогодні мова йде про суму коштів близько 10 мільйонів гривень. Досвід показує, що люди задоволені амбулаторіями. Лікарі в нас є, їм потрібно дати гарне обладнання, щоб вони могли здійснювати діагностику, оперативно приймати рішення стосовно лікування.

Також голова райдержадміністрації побажав, щоб люди приходили у медзаклади не з хворобами, а просто поміряти тиск чи отримати фахову консультацію.

Щиру подяку висловлювали і жителі громади щодо відкриття амбулаторії.

Зокрема, жителька с. Могиляни Світлана Фещук подякувала всім причетним до святкової події, керівництву Острозької районної державної адміністрації, центру ПМСД, сільській раді, що відтепер вони відвідуватимуть оновлену амбулаторію з аптечним пунктом, який вкрай важливий для жителів сільської ради.

– Звичайно, проблем є досить, як у кожній громаді, нас хвилюють наші дітки, їх стан здоров’я, те, де вони навчаються. Хотілося, щоб школа стала наступним об’єктом реконструкцій будівництва в нашій громаді.

По завершенню урочистого відкриття Могилянівської ЛА ЗПСМ всіх гостей та місцевих жителів привітали творчі колективи місцевого Будинку культури, церковний хор Свято-Вознесенської УПЦ, учні Могилянівської ЗОШ І- ІІІ ст., молодь церкви християн віри євангельської колядками та святковими віншуваннями. А нам залишається найближчим часом очікувати відкриття після капітального ремонту ФАПу в селі Білашів та побажати лише міцного здоров‘я усім жителям району.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити