???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Туберкульоз – виліковний!

У 1993 році рішенням ВООЗ туберкульоз був визнаний глобальною проблемою, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. В Україні епідемію туберкульозу оголошено з 1995 року. Захворюваність на туберкульоз та смертність від нього в нашій країні у 8-10 разів перевищують відповідні показники більшості держав Європейського союзу й залишаються на рівні, що визначає його як епідемію. Туберкульоз – це медико-соціальна та політична проблема, тому для її вирішення необхідно консолідувати зусилля всіх сил нашого суспільства.

kGoh1ymJuW0.jpg

В Національному художньому музеї України можна побачити портрет жінки, написаний у 1900 році, що належить пензлю видатного українського художника Івана Труша. Без сумніву, автор ставився із великою повагою до неї, зобразивши мужньою і міцною духом. Справді: і мужності, і сили духу цій жінці треба було в її короткому житті дуже багато, адже тяжка і підступна хвороба точила її зсередини. Ім'я цієї жінки тепер відомо всьому світові – Леся Українка. Назва ж страшної хвороби – туберкульоз, ще відома як сухоти. Тоді, на початку ХХ століття, туберкульоз вважався практично невиліковним. Хвороба виснажувала фізично та духовно. І тоді Леся пише свою знамениту поезію "Сontra spem spero» («Без надії сподіваюсь»), яка стала маніфестом її боротьби з недугою. Незважаючи на те, що лікарі намагалися всіляко стримувати розвиток хвороби, а сама поетеса вела мужню боротьбу із нею, 1 серпня 1913 року ЛесіУкраїнки не стало. Від смерті Лесі Українки минуло вже більше сотні років, але туберкульоз залишається непереможеним і являє собою велику небезпеку для українського народу.

Упродовж останніх ста років епідемія туберкульозу розпочиналася в Україні тричі: 1936-го (після Голодомору), 1947-го (у повоєнні роки) і 1995-го (після так званої перебудови). У той час, коли Україна збирається стати розвинутою європейською державою, щогодини від туберкульозу помирає один українець і з'являється четверо нових хворих на цю небезпечну хворобу. Як свідчить статистика, протягом останніх років захворюваність на туберкульоз в Україні не те що не зменшилася, а й навіть збільшилася у 2,4 рази. Серед хворих 43% — непрацюючі особи працездатного віку і 13,6% — пенсіонери.

Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, дуже різноманітне за проявами, яке викликається особливими мікробами – мікобактеріями, їх називають ще туберкульозними паличками, або паличками Коха. Потрапляючи в ослаблений організм, вона викликає вогнище запалення або відразу кілька вогнищ. Зазвичай, запалення локалізується в органах дихання. При активній формі захворювання паличка Коха швидко розмножується в легенях хворої людини, руйнує їх, при цьому отруюючи весь організм виділеними нею токсинами. Туберкульозні палички вражають органи дихання (легені, бронхи, гортань), кишечник, сечостатеві органи, кістки, шкіру тощо. Паличка Коха надзвичайно витривала, вона не боїться холоду, не гине в спирті і розчині кислоти, може зберігатися багато років у землі і навіть у вічній мерзлоті. У воді бактерії зберігаються до 100 днів, у вуличному пилу до 10 діб. Не любить паличка Коха хлорку і сонце. Під тривалим впливом сонячних променів вона гине.

Більше інших схильні до цієї хвороби діти, літні люди, всі ті, хто з тих чи інших причин приймає ліки, що послаблюють імунну систему, носії вірусу імунодефіциту, особи, які зловживають алкоголем, наркотиками, тютюном та живуть в скупченості бруду. Заразитися можна від людини або тварини, хворої на туберкульоз, при тривалому контакті з ними. А так само через некип'ячене молоко хворої корови. З'явилась нова небезпечна форма хвороби – хіміорезистентний туберкульоз, тобто не чутливий до дії лікарських препаратів. Він розвивається у тих, хто перервав лікування. Причому той, хто заражається від такого хворого, одразу хворіє на важку форму.

Симптомами туберкульозу є кашель з мокротою або з кров'ю, слабкість, різка втрата ваги, нічна лихоманка, пітливість, прискорене серцебиття, задишка, біль у грудях, набухання лімфатичних вузлів. При наявності одного або кількох із цих симптомів необхідно пройти рентгенографію органів грудної клітки та всебічне обстеження.

Будьте на сторожі свого здоров’я та здоров’я своїх дітей та близьких!

Туберкульоз – виліковний! Тому, за наявності хоча б декількох із перерахованих симптомів, Ви маєте звернутися до дільничного лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз. Найбільш фективним профілактичним методом є щеплення вакциною БЦЖ. Первинну вакцинацію проводять у пологових будинках усім здоровим доношеним новонародженим дітям на 3-5 день життя, якщо немає протипоказань, а потім у віці 7 років проводиться ревакцинація.

Найважливіше пам’ятати про те, що ви самостійно можете захистити себе: потрібно, приходячи додому, мити руки, тримати в чистоті себе і свійбудинок, робити щоденне вологе прибирання, провітрювати квартиру і офіс, відмовитися від шкідливих звичок, що послаблюють імунітет (таких як куріння, зловживання алкоголем), правильно харчуватися, не лінуватися, але і не ставати трудоголіком, частіше бувати на свіжому повітрі, щорічно робити флюорографію. Ні в якому разі не спокушайтеся дешевизною і не купуйте молоко і м'ясо на вулиці, а тільки на спеціальних ринках і в магазинах. Необхідно уникати людей, що кашляють, чхають, розприскують слину. Важливо зміцнювати здоров’я фізкультурою і спортом, уникати стресових ситуацій.

Отже, здоровий спосіб життя, санітарна грамотність, повноцінне харчування, відповідальність за своє здоров`я і здоров`я дітей – це головні гарантії здорового суспільства.

ПАМ`ЯТАЙТЕ! ВАШЕ ЗДОРОВ’Я – У ВАШИХ РУКАХ!

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити