???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Щорічно у нашій області реєструється захворюваність на хворобу Лайма (іксодовий кліщевий бореліоз). Так, у минулому році зареєстровано 79 випадків, у 2014 році – 24 випадки. Найчастіше хворіли жінки та пенсіонери.

Хвороба Лайма – інфекційне захворювання, збудник якого передається при укусах іксовидними (тайговими) кліщами.

Під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, при відвідуванні лісу та роботі на дачних ділянках необхідно пам’ятати про небезпечних переносників інфекційних та паразитарних хвороб – іксодових кліщів, укус яких може викликати хворобу Лайма.

Також можливе зараження при вживанні в їжу сирого молока (переважно козиного) та інших молочних продуктів без термічної обробки.

Перші прояви хвороби можуть з’явитися через 1-32 дні тижні, вони дуже подібні на звичайні застудні захворювання або грип. У 70% випадків на місці укусу кліща з’являється червона пляма (еритема), яка згодом збільшується в діаметрі. Якщо плями немає, то хворобу діагностують на більш пізніх стадіях.

Захворювання характеризується поліморфізмом клінічних проявів: ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця і має схильність до рецидивів та хронічного пребігу.

Перенесене захворювання не дає пожиттєвого імунітету, спостерігаються випадки повторного інфікування через 4-7 років.

На ранніх стадіях розвитку хвороба добре піддається лікуванню, але найефективнішим способом профілактики все ж є уникання присмоктування кліщів.

Найчастіше кліщі присмоктуються до тіла людини під час перебування на природі, але й можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами, в дровах.

Потрібно пам’ятати, що при відвідуванні місць, де можуть знаходитися кліщі, рекомендується одягатися в світлий одяг щільно прилягає до тіла, з довгим рукавом, взувати закрите взуття, голову слід покривати головним убором. Кліщ вибирає місця для присмоктування з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови). Бажано використовувати сучасні репеленти-засоби для відлякування кліщів.

Перебуваючи на природі, необхідно не рідше, ніж через кожні 2 години оглядати свій одяг та відкриті частини тіла.

Якщо кліщ все-таки присмоктався до тіла, треба змастити уражені ділянки маслянистою речовиною (олія, крем), яка закриє дихальце кліща і його легше буде видаляти пінцетом, похитуючи з боку в бік,

 image001.png

або ниткою (робиться петля, і кліщ затягається якнайближче до голівки).

image002.png

Можна обхопити кліща бинтом або марлею і «викрутити» його зі шкіри.

Якщо кліща видалено самостійно, місце присмоктування обробляють спиртовим розчином йоду або зеленкою.

При видаленні кліщів не треба:
– прикладати до місця укусу їдкі рідини (нашатирний спирт, бензин тощо);
– припікати його цигаркою;
– різко смикати комаху (він обірветься);
– колупатися в ранці брудною голкою;
– прикладати до місця укусу різні компреси;
– давити комаху пальцями.
При появі почервоніння на місці присмоктування кліща, незалежно від того як почувається людина, необхідно негайно звернутися до лікаря інфекціоніста, навіть у випадку, якщо кліщ був швидко видалений з поверхні тіла.

Пам’ятайте! Ваше здоров’я у ваших руках і залежить від правильної поведінки на природі! Дотримання перерахованих заходів вбереже вас від небезпечного захворювання, яке передається кліщами.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити