???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Завданням сучасного акушерства є створення оптимальних умов для збереження репродуктивного здоров’я жінки, забезпечення народження здорової дитини. У зв’язку з цим величезна увага приділяється питанням пренатальної (тобто допологової) діагностики. Суттєвий вплив на збільшення кількості фізіологічних пологів має сучасний розвиток нового направлення в акушерстві – перинатальна охорона плода

На сьогоднішній день дуже важливе значення має визначення основних загальновизнаних та патогенетично обґрунтованих положень з перинатальної охорони плода, розробка і впровадження сучасних методів діагностики внутрішньоутробного стану плода, що сприятиме раціональній тактиці ведення пологів.

В період вагітності та пологів плід, плацента і навколоплідні води складають єдину функціональну систему – фетоплацентарний комплекс. Стан фетоплацентарного комплексу в значній мірі відображає перебіг вагітності, свідчить про відхилення від фізіологічного розвитку плода, і дає можливість прогнозувати завершення пологів для новонародженого.

Серцева діяльність плода є найбільш точним і об’єктивним показником стану плода в допологовому періоді та в пологах. Порушення серцевої діяльності можуть бути ознакою страждання плода під час вагітності або пологів. Об’єктивним завданням пренатальної діагностики, що попереджує смерть плоду і важкі неврологічні порушення, є раннє виявлення страждання і вибір оптимального часу і терміну розродження.

Кардіотокографія є одним з провідних методів оцінки стану плода в допологовому періоді (з 28-30 тижня вагітності), це одночасна реєстрація частоти серцевих скорочень плода, рухової активності плода і тонусу матки.

Даний метод лежить в основі роботи фетального монітору і чимось схожий на ультразвукове дослідження, заснований на реєстрації частоти серцевих скорочень плода. Спеціальний датчик, що розміщується на животі вагітної жінки, фіксує зміни даного показника в залежності від скорочень матки, впливу зовнішніх подразників або активності самого плоду. Зміна частоти серцебиття відображається у вигляді звукових, графічних і цифрових сигналів. Дана інформація є основою для висновків лікаря. В сучасних установках для проведення кардіотокографії є спеціальний пульт, за допомогою якого майбутня мама може самостійно фіксувати рухи свого малюка.

В наш час не зафіксовано жодних побічних дій на зростаючий організм малюка при застосуванні кардіотокографії. Також немає ніяких підстав для побоювань матері за своє здоров'я. Це пояснюється тим, що даний метод діагностики грунтується на ультразвуковому впливі, без застосування шкідливих для людського організму чинників.

Своєчасна пренатальна діагностика та лікування порушень стану плода є головним фактором профілактики ускладнень неонатального періоду.

Колектив акушерсько-гінекологічного відділення Острозької центральної районної лікарні звертається до острожан та жителів району за допомогою в придбанні фетального монітору. Прохання перераховувати кошти на картку «Приват»- 5168 7420 2367 8604, отримувач Захарчук Анатолій Дмитрович. Ми будемо вдячні за допомогу в зміцненні та збереженні здоровʼя маленьких українців.

Рівненська область м.Острог проспект Незалежності, 20 акушерсько-гінекологічне відділення Острозької ЦРЛ. Телефон для довідок : (03654)22658; 0965626991.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити