???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

«Вену вона завжди швидко знайде, хоч би як та не заховалася», – так відгукуються про старшу медсестру кардіоревматологічного відділення Олену Федорівну пацієнти цього відділення. Готуючись до розмови з медсестрою, я очікувала побачити серйозну досвідчену пані солідного віку. Але мене зустріла молода, тендітна і скромна Альона (так її називають колеги і хворі), хоча стажу вона має достатньо.

Ось уже 17 років Олена ставить крапельниці (декому й двічі на добу), виконує призначені лікарями маніпуляції, підтримує оптимістичний настрій хворих та займається паперовою роботою. Відділення, у якому проходять лікування люди із серцево-судинними захворюваннями та хворобами суглобів, на жаль, не відчуває нестачі пацієнтів, палати зазвичай переповнені, адже останнім часом «помолодшали» гіпертонії, інсульти, артрози тощо.

З дитинства Оленка, яка народилась і виросла у мальовничому Грозові, бачила себе в білому халаті, адже з медициною пов’язані її дід, тітка, сестра, працює у травматологічному відділенні і мама, Любов Макарівна. Тож і гралася дівчинка частенько в лікаря, даючи уколи лялькам, згодом набивала руку на подушках, а в училищі – на макеті.

Після закінчення Рівненського медучилища дівчина прийшла на роботу у відділення кардіології і працює до цього часу, хоча й були мрії стати лікарем-терапевтом. Але склалося так, як є, і пані Олена ні про що не шкодує у своєму житті. За багато років зрослася з колективом, який зараз налічує 13 жінок, звикла до своєї щоденної діяльності, пов’язаною із постійним рухом. Знання, здобуті під час навчання, звичайно, згодились молодому фахівцеві, а з часом додалися нові, адже з часом приходить досвід, шліфуються навички, та й медицина розвивається, змінюються підходи і методи в лікуванні. Олена Федорівна зазначає, що окрім традиційної медицини, послуговується у своїй сім’ї і народними засоби лікування деяких хвороб чи загоювання дрібних ран, передплачує спеціальні видання та заготовляє трави.

Зараз вона разом з чоловіком та дітьми проживає у Нетішині. Серйозно замислюється над фахом лікаря і донька Марійка, яка зараз навчається у 9 класі. А третьокласник Захар ще має час подумати про майбутню професію.

З нагоди Міжнародного дня медичної сестри Олена Штундер зичить своїм колегам здоров’я, достатку, сімейного затишку та, в першу чергу, миру і злагоди – в родинах, колективах та в державі. А ще не проти того, щоб і представники молодшого медперсоналу теж мали своє професійне свято.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити