???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

У квітні 2016 року головою Острозької районної державної адміністрації було призначено Богдана Туровича. Яким був цей період для нашого району та людини, яка відповідає за всі процеси на Острожчині? Що хотілося зробити і що вдалося? Які першочергові завдання потрібно виконати? Про це розмовляємо з Богданом Михайловичем Туровичем.

Богдане Михайловичу, Ви людина молода, але маєте певний досвід у роботі органів місцевого самоврядування та в державній службі. Із заступника голови райдержадміністрації стали керівником району. Теперішня посада, безперечно, додала більше можливостей для реалізації певних кроків та, разом з тим, відповідальності за весь район. Чи важко було зважитись прийняти запропоновану посаду?

Усім важливим крокам в моєму житті передують роздуми та зважування, а в даному випадку рівень відповідальності був надто високий. Коли мою кандидатуру запропонували для зайняття посади голови Острозької райдержадміністрації,скажу без перебільшення, не спав напевно більше тижня. А з моменту призначення взагалі забув за спокійний сон (Прим. автора - сміється). Зважитись на цей крок допомогли рідні та близькі мені люди, які завжди підтримували і підтримують досі. Важливу роль відіграв той досвід, який отримав на різних посадах на Острожчині. Починав свій трудовий шлях з Острозької районної ради з посади спеціаліста загального відділу. Потім декілька років працював на посаді начальника організаційного відділу. У 2014 році перейшов з місцевого самоврядування у виконавчу гілку і обійняв посаду заступника голови райдержадміністрації, а з квітня 2016 року вже був призначений на посаду голови адміністрації. Знаю, що дехто говорить, що ще зарано і замолодий – і це додає стимулу, щоб довести правильність кроків і прийнятих рішень.

Як правило, кожен керівник обирає свої напрямки діяльності. Зайнявши крісло керівника, Ви продовжили лінію попереднього голови РДА чи внесли суттєві зміни?

Кожен, хто обіймав цю посаду, хотіли і робили все для того, щоб Острозький район розвивався та процвітав. В кожного було своє бачення та шляхи реалізації планів та задумів. Однозначно, хороші ідеї та починання матимуть своє продовження і в майбутньому. На сьогодні, Острожчина – це сільськогосподарський регіон.  А ще не так давно ми славились потужними промисловими підприємствами (Острозький цукровий завод, Оженинський плодоконсервний завод, Могилянівський завод будівельних матеріалів, Острозький цегельний завод, меблева фабрика та ін.). З усіх вище перелічених тільки цегельний завод здійснює виробництво. Дуже хочу, щоб за той час, який мені відведено очолювати Острозький район, вдалося завести сюди інвесторів, які відродять чи започаткують нове виробництво, створять робочі місця, опікуватимуться об’єктами соціальної сфери, забезпечать надходження до бюджетів усіх рівнів. Хочу, щоб в Острожчину повірили, а тому простягаю руку всім, хто бажає започаткувати власну справу на теренах Острозького району.

Що вдалося зробити за вісім місяців на посаді голови райдержадміністрації?

2016 рік закінчився і вже можна підбити підсумки і зробити висновки. Найбільшою галуззю в районі є освітня, а тому і найбільше капітальних вкладень у якісну освіту наших дітей. Нам вдалося провести капітальні ремонти спортзалів Тесівської, Грем’яцької, Межиріцької та Милятинської шкіл. Облаштовано сучасну спортивну площадку Оженинської школи №2. Переконаний, що освічена і здорова молодь є запорукою успішного майбутнього України. Також було замінено дах на Межиріцькій школі, закінчено капітальний ремонт та відкрито їдальню в Розвазькій школі, частково замінено вінка на сучасні металопластикові в Плосківській, Могилянівській, Межиріцькій, Білашівській, Вілійській, Вельбівненській та Грем’яцькій школах. Найгірша ситуація з вікнами була в дитячих садочках «Струмочок» (Могилянівська сільська рада) та «Орлятко» (Оженинська сільська рада) – там не завжди вдавалось дотримуватись температурного режиму. В цих закладах залишилось замінити по декілька вікон. В Грем’яцькій школі було проведено реконструкцію котельні і встановлено ще один твердопаливний котел (додатково потрібно замінити теплотрасу). В кінці року кожна школа отримала або нові сучасні дошки, або комплекти парт і стільців.

У 2016 році проведено капітальні ремонти фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Завизів та Мощаниця. Сьогодні ми замість старих сільських хат маємо сучасні гарні медичні заклади з новим обладнанням.

Немалих зусиль прийшлось докласти мені, як голові адміністрації, та депутатам Рівненської обласної ради, щоб добитись спрямування коштів на ремонт так званої «вельбівненської греблі». Ця ділянка дороги державного значення не витримувала жодної критики. Розумію, що стан доріг в районі далекий не те що до ідеального, а й до нормального, а тому важливим завданням на майбутнє бачу залучення коштів з усіх рівнів бюджету для їх ремонту.

З впевненістю можу сказати, що 2016 рік для Острожчини став «роком освітлених вулиць». Так, нам вдалося відновити зовнішнє освітлення сіл Розваж, Бухарів, Завизів, Михалківці, Могиляни, Вельбівне, Бадівка, Новомалин, Михайлівка, Верхів, Українка, Білашів, Радужне. Тепер вулицями цих сіл можна спокійно ходити в темну пору доби.

2016 рік ми закінчували з ризиками невиплати заробітної плати працівникам дитячих садочків, медичних закладів та закладів культури. Завдяки розумінню з боку депутатів сільських рад, які спрямували з сільських бюджетів  кошти на заробітну плату працівникам садочків, цього вдалося уникнути. Завдяки наполегливій роботі «острозького лобі» в області ми також додатково отримали з державного бюджету близько 3,5 млн. грн.. на заробітну плату в бюджетній сфері і наші працівники навіть змогли отримати премії кінці року. Це теж важливо, яку заробітну плату принесе мама чи тато з роботи в сім’ю.

Ефективна робота будь-якого очільника залежить від діяльності усього колективу. Ви задоволені роботою своєї команди?

Я не даремно, коли перераховував те, що вдалося зробити, казав, що це вдалося НАМ. Усвідомлюю, що позитивних результатів досягнуто завдяки злагодженій роботі колективу і команди. В Острозькій районній державній адміністрації, а це виконавчий апарат, сектори, відділи, управління і служби, завжди був колектив професіоналів і спеціалістів. До колективу і команди однодумців також відношу депутатський корпус Острозької районної ради, сільських голів та депутатів сільських рад. Надійну підтримку маю від наших представників в Рівненській обласній державній адміністрації та Рівненській обласній раді. До команди однодумців також відношу і голову Рівненської облдержадміністрації Олексія Муляренка. Можна зробити багато, якщо ти знаєш що тебе підтримають, а як треба, то вкажуть на недоліки чи помилки.

Хочу подякувати всім за спільну злагоджену роботу. Всі ми працюємо на один результат – заможна та процвітаюча Острожчина.

Окремі слова вдячності за критичні зауваження, які спонукають до розвитку та виправлення помилок.

Що для Вас є найважливішим на посаді голови?

Щоразу перед сном дякую Богові за прожитий день та прошу мудрості у прийнятті рішень, впевненості в діях та віри у свої сили. Не боюсь помилятись, боюсь помилок, які не можливо виправити. У своїй роботі намагаюсь керуватись корисністю для людей, а тому зважую кожен крок і довго обдумую кожне рішення. Найважливіше не тільки на цій посаді, а й на будь-якій іншій пам’ятати, що ти це робиш в першу чергу для людей і для громади. І саме люди оцінять твої дії.

Новий рік висуває нові перспективи. Що в планах на найближче майбутнє? Які проблеми збираєтесь вирішувати насамперед?

Вже зараз можу сказати, що рік буде далеко не простим. Нас очікує реформа в медичній сфері. Вже триває освітня реформа. Точно прийдеться приймати непрості рішення, які складно сприйматимуться людьми. З Божою допомогою і підтримкою близьких людей і команди однодумців нам все вдасться.

У 2017 році дотримуватимусь курсу на покращення матеріально-технічної бази наших шкіл, садочків, закладів культури та медицини,  розвиток інфраструктури сіл. Закцентую свої зусилля, щоб зробити добрі справи в тих селах, в яких не вдалось  у попередньому році. Звертаюсь до сільських голів, щоб подавали свої пропозиції (а ще краще готові проектно-кошторисні документації) для їх реалізації. Мені дуже подобається та філософія співпраці, яку запровадила Рівненська обласна державна адміністрація  - співпраця з тими, хто має проекти і забезпечує спів фінансування (чим більше спів фінансування з районного бюджету, тим вищі шанси отримати фінансову підтримку з обласного чи державного бюджетів). Гуртом легше робити добрі справи.

Разом ми сила!

Дякую за розмову.

Ольга ФІЛІНА

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити