???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Справжній чоловік повинен обов’язково відслужити в армії. Така думка була популярною раніше, коли дівчат приваблювала військова форма юнаків. Прихильники цього твердження є і сьогодні. Так вважає Віталій Черних з Острога, капітан, старший офіцер відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Острозького райвійськкомату. 25-річний капітан має за плечима не тільки теоретичні знання з військової справи, службу в частині, а й бойовий досвід та поранення.

З дитинства Віталій знав військові команди, цікавився військовою технікою, любив слухати розповіді поро тих, хто служить, його приваблювала дисципліна і чіткий розпорядок дня. Адже його тато теж військовий. Після закінчення Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою вступив до Львівської академії сухопутних військ, де здобув спеціальність військового інженера. Випускника академії скерували на Сумщину - в Охтирській частині інженерних військ Віталій був призначений командиром понтонного взводу. Але у мирний ритм служби свої корективи внесли суспільні події в Україні. Практично одразу після закінчення навчання Віталій Черних поїхав у зону АТО. Інженерно-саперний взвод тепер здійснював інженерне забезпечення на території різних сіл і містечок Донецької області, зокрема у Пісках та Авдіївці. Молодий лейтенант командував відділенням, у його підпорядкуванні було п’ятеро контрактників.

«Це були навчені люди, з досвідом, які раніше брали участь у бойових дій і чимало навичок, які ми відпрацьовували під час навчання у Львові, вони раніше практикували в реальних умовах», – розповідає наш земляк.

IMG 4780

По днях відтворює події кінця серпня 2014 року, тоді їхня частина була в Іловайську.

«23 серпня місто оточили сепаратисти і російські війська. На День Незалежності нашу машину підірвали. До 28-го ми чекали підкріплення. До останнього трималися хлопці з «Правого сектора» та добровольчих батальйонів. Три дні нас п’ятеро виходили з оточення. Оскільки ми добре знали карти, орієнтувалися на місцевості, в тому числі і знали карту зоряного неба, то йшли, орієнтуючись на зірки. Потім нас покликав переночувати місцевий житель. Недалеко від Волновахи нас підібрав гумконвой Товариства Червоного Хреста і відвіз до нашої частини. У госпіталі в Харкові мені повиймали осколки, пулі і літаком відправили до Рівного. Мої друзі вже не сподівалися побачити мене живим, навіть випили за упокій»,– пробує жартувати Віталій Черних сьогодні, але можна тільки уявляти, що він пережив тоді, а особливо його рідні. До речі, капітан вже має і свою сім’ю: дружину Олю та синочка Ваню, яких дуже любить.

IMG 2396

Інформація про нашого земляка є і у Вікіпедії. Там зазначено, що за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений 13 серпня 2015 року орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Про це у розмові наш скромний герой з позивним «Фітіль» не згадав.

IMG 4265

1

З травня 2017 року Віталій Черних працює в Острозькому РВК. Тому через нашу газету вітає всіх із Днем Збройних Сил України, закликає не боятися йти служити строкову службу та запрошує на контракт. На його думку, справжній мужчина має відслужити в армії. Він зазначає, що є вакансії на контрактну службу і для жінок, у Шепетівку потрібен повар у військову частину. Сьогодні людина, яка хоче підписати контракт, сама обирає частину, в якій хоче служити. Віталій вважає, що солдат-контрактник сьогодні має отримувати гідну зарплатню, щоб знімати житло, витрачати на свої потреби, а частину коштів відкладати. Якщо держава це зрозуміє, буде знаходити фінансування, то армія буде сильною та підніметься обороноздатність країни.

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити