???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

50 років творчої діяльності відзначив нещодавно відомий наш краянин – педагог, літератор та журналіст Олесь Ундір. За цей час у світ вийшло 7 поетичних збірок з такими простими і милими серцю назвами: «Материнка», «Друге дихання», «Материнське диво», «Калинові крила» та інші. Його твори публікуються у різних газетах, журналах, літературних альманахах. Варто нагадати, що Олесь Ундір - лауреат Всеукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання», член Національної спілки журналістів України, голова Острозького міськрайонного літературного об’єднання імені Івана Маєвського. Без його присутності не обходиться жодна літературно-мистецька подія чи духовно-патріотичний захід в Острозі. Олександр Олексійович Ундір популяризує і прославляє Острожчину, Острозьку академію, а віршовані рядки часто народжуються експромтом, під час урочистих зібрань чи зустрічей у дружньому колі. 

DSC01990

Літературно-музичне свято з нагоди творчого полудня Олеся Ундіра відбулося 24 травня у клубі с. Сіянці. Село, до якого батьки привезли маленького Олеся із Сибірського краю (а народився майбутній поет у Тюменській області), вразило і захопило хлопчика. Рідним Сіянцям він згодом присвятив чимало віршованих рядків. Деякі з них читали учні Сіянцівської школи під час літературного вечора. Багато поезій Олеся Ундіра покладено на музику композитором Миколою Соколюком. Тож на святі творчості у виконанні дорослих та дітей звучали зворушливі пісні, які ще глибше передали красу Олесевого слова. Онучка поета Люба теж прочитала дідусевий вірш.

 DSC02011

Вшанувати поета прийшли рідні, друзі, побратими-письменники, бібліотекарі, вчителі, школярі, журналісти та місцеві жителі. Ведучі мистецького вечора розповідали про народження кожної збірки, тематичне наповнення та лейтмотив. Адже кожна книжечка нашого земляка «дихає» по-своєму, та усі вони пронизані любов’ю до свого: до Ріднокраю, Матері, України, Слова. Як зазначили ведучі, в українській поезії з приходом Олеся Ундіра справді запахло духмяною материнкою.

«Сьогодні в мого друга своєрідний іспит перед найближчими людьми. Із Сашком ми почали дружити з того часу, як разом вступали до Рівненського педінституту.  Я в нього вчуся все життя щирості, відвертості. Його поезія відкрита, дохідлива, проста», – так говорив про винуватця дійства письменник Микола Береза. Він прочитав кілька своїх віршів, подарував ювілярові свою нову книгу, а для Сіянцівської бібліотеки залишив декілька збірок.

DSC01999

Заступниця голови Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України  Тетяна Сладковська у своєму вітальному слові підкреслила особливість лірики Олеся Ундіра, наголосивши, що відзначення 50 років будь-якої професійної діяльності – це свято обраних, це свято справжньої еліти нації. Вона вручила подяку ювілярові за вагомий внесок у розвиток вітчизняної літератури на Рівненщині, популяризацію української книги в контексті національно-культурного становлення та з нагоди 50-ліття особистої літературної діяльності.

DSC02004

Отримав наш літератор вітання та подарунки і від бібліотекарів району. Багато часу Олесь Ундір проводить в Острозькій центральній районній бібліотеці, де працівники книгозбірні частенько організовують зустрічі з відомими і не дуже людьми, мистецькі посиденьки, відзначають пам’ятні дати, запрошуючи живого класика літератури.

Тож від імені усіх бібліотекарів привітала поета Ольга Бояр. «Ми вже 50 років смакуємо творчістю Олеся Ундіра. Сьогодні хочемо, щоби він сам посмакував своєю поезією» – з такими словами бібліотекарі вручили ювілярові торт у формі книги та квіти.

DSC02007

61198165 2211938092228972 4866098406205947904 o

 

Оксана Філіпчук, теж відома письменниця Рівненщини, уродженка с. Новородчиці, не змогла прибути на свято, але передала ювілярові вітальну листівку.

Подякував батькові за науку і виховання син Віталій Ундір: «Я дякую Богу за те, що можу стояти на цій сцені разом із живим батьком, який виховав мене патріотом. Тату, будь здоровим і сильним і радуй нас добрими справами». У відповідь розчулений поет наголосив, що виховання – це не тільки його заслуга та заспівав пісню своїй дружині – Любові Семенівні.

DSC01997

DSC020141

Сам ювіляр теж прочитав кілька віршів, зокрема і останній, про рідне село, написаний на світанку цього дня. Він зазначив, що словосполучення рідне село можна прочитати як Олесь Ундір, змінивши одну літеру. А читати відомого сьогодні літератора навчила його бабуся, показуючи літери у районній газеті. Згодом у цій самій газеті друкувалися вже його власні вірші та дописи.

 Олесь Ундір подякував усім, хто завітав на свято. Декілька книг вручив вчительці української мови та літератури Сіянцівської ЗОШ Марії Кротюк та сільській бібліотекарці.

61076326 2202881456497023 8204478603082072064 o

Нам, колективу районної газети, надзвичайно приємно вітати з такою поважною датою – 50-літтям творчості – нашого талановитого краянина, дописувача і друга Олеся Ундіра. Так, його поетичні і прозові спроби друкувалися на сторінках «Зорі комунізму» у часи юності, з радістю продовжуємо друкувати  його вірші та замітки і тепер, коли Олеся Ундіра знають не тільки на Рівненщині. Щасливого і довгого Вам життя, наповненого натхненням, радістю і гарними подіями!

Перефразовуючи віршовані рядки, які про себе часто говорить сам Олесь Ундір, можна з певністю сказати:

Тут, у віршах, він справді весь –

І це вже наш Ундір Олесь!

Вікторія КРИГЕР

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити