???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

Щоб зробити важливі зрушення у діяльності певного населеного пункту, відремонтувати дороги, приміщення соціальних закладів, провести водо- чи електропостачання, потрібні чималі кошти, які у місцевому бюджеті викроїти дуже проблемно. Сьогодні сільські ради завдяки проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» можуть змінити життя у своїх громадах на краще, бо значну частку (50-70 відсотків) виділяє Програма розвитку ООН (закордонні партнери). Учасниками цього проекту стали і деякі громади Острожчини.

Громадська організація «Оженин-ХХІ ст.» 24 листопада зініціювала

зустріч з учасниками Спільного Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІІ» для обговорення проекту «Реконструкція системи водопостачання с. Оженин» в актовій залі НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст.(ліцей)- ДНЗ» ім. Т.Г.Шевченка, запросивши представників Проекту МРГ-3, місцевої влади, депутатів, проектантів та жителів села.

Нагадаємо, що Оженинська сільська рада разом з трьома іншими громадами здобула перемогу у Проекті ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Проекти співфінансуватимуться за рахунок коштів ЄС та Програми розвитку ООН, а також місцевих бюджетів та коштів самих громад. Як зазначила координатор проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІІ у Рівненській області Ольга Кашевська,  вартість проекту «Реконструкція системи водопостачання с. Оженин» складає 560 тисяч гривень. Громада має знайти лише 5 відсотків від загальної суми, 222 тисячі надає ПРООН, решту – виділяє сільський та районний бюджет.

Віталій Ундір, депутат обласної ради та голова райдержадміністрації, розпочинаючи збори, запропонував не завершувати зібрання, поки «не піде білий дим» – поки не буде прийняте остаточне рішення.

– Якщо ввечері їхати через Вельбівно, видно, що там вже є вуличне освітлення – це результат участі сільської ради у цьому ж проекті. У Грем’яцькій школі встановлено металопластикові вікна – теж є вже результат. У Завизові (Бухарівська сільська рада) на реконструкцію ФАПу готова вся документацію, вибрано підрядчиків. Тільки в Оженині, де є досить серйозна проблема з водою, чомусь так довго тривають обговорення, – повідомив Віталій Ундір.

Неякісна вода була причиною масового отруєння жителів Оженина у січні цього року. У санітарній службі повідомляли, що до водогону міг потрапити непотріб із вигрібних ям. Тому система водопроводу потребує серйозного ремонту.

P1010005.JPG

Оженинська сільська рада опинилася перед вибором: або вона відмовляється від участі у програмі ЄС/ПРООН, або приймає допомогу закордонних партнерів у сумі 222 тисячі гривень і працює у цьому напрямку, розробляючи відповідну документацію та не зволікає із обговоренням певних моментів у громаді. Адже закінчується фінансовий рік, тому потрібно вже зараз подати деякі документи для того, щоб підтвердити свою участь у цьому проекті, під реалізацію якого потрібно закласти кошти, як у місцевих бюджетах, так і в ЄС/ПРООН.

Голова сільської ради Алла Дика розгорнула ескіз генплану села та показала присутнім території, на яких учасникам бойових дій планується виділяти земельні ділянки. З часом, висловила сподівання Алла Іванівна, там виросте вулиця. Тому під час планування реконструкції системи водопостачання, встановлення башні (на Високому Хуторі або селищі цукрозаводу), варто врахувати і цю територію.

Представники громадської організації прозвітували про фінансовий стан справ. Зараз на рахунку громадської організації«Оженин - ХХІ ст.» є 30 тисяч гривень, з яких 16963 грн. зібрано від жителів, а решту – надали місцеві підприємці.

Після бурхливого обговорення, запитань-відповідей присутні проголосували за те, щоб залишитися учасником проекту та починати проводити роботи, які запропонувала проектна організація.

Уже в четвер, 26 листопада, як нам повідомила Ольга Кашевська, в Києві затвердили проект с. Оженин та зарезервували фінансування, яке розпочнеться, швидш за все, у наступному році. Тож є надія, що проблема такого важливого життєвого фактора як якісна вода матиме позитивне вирішення.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити