???????????

авторизуйтесь через:

     
або

використовуючи адресу e-mail

Расширения Joomla

28 серпня 2015 року Петро Порошенко підписав Указ, яким затвердив порядок розгляду електронних петицій, адресованих Президентові України, цим самим започаткувавши роботу  відповідного сайту.

Згідно даного Указу, Президент України має розглянути кожну подану петицію, яка за 3 місяці набрала 25 000 голосів, і як зазначає заступник голови адміністрації президента Дмитро Шимків, глава держави відреагує на таку заяву впродовж 10 днів. Також він додав, що не кожна петиція, що набрала необхідну кількість, буде автоматично прийнята.

На офіційному сайті електронних петицій вже є велика кількість поданих звернень до Президента. З них 34 отримали відповідь Петра Порошенка. Найбільшу кількість голосів набрали такі заяви: «Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто» - 38326 голосів, «Законодавчо затвердити право громадян України на захист» - 36 244 голоси, «Вiдмiна грошової застави для корупціонерів» - 32024 голоси.

Оскільки кожен громадянин України, який зареєструвався на сайті, може подати власну петицію, наша редакція вирішила поцікавитись в пересічних жителів Острожчини, чи знають вони про таку можливість та чи подали б власну петицію.

Із 25 опитаних 12 людей знає про існування сайту, а найбільш проінформованими виявились студенти.

17 із 25 респондентів вважають, що це необхідна процедура і що деякі петиції, написані спеціалістами в певній галузі, можуть бути дієвими і корисними для суспільства. Лише 7 із 25 людей вважають, що сайт не є ефективним і не оправдовує своєї діяльності.

Ярослав Комар, студент:

«Я знав про існування такого сайту, але не вважаю його достатньо ефективним,через те, що нечасто петиція може набрати достатню кількість голосів. Також малоймовірно, що петицію затвердять і відбудуться певні зміни. Я вважаю, що для того, щоб такі петиції були більш ефективними, потрібно інформувати громадян, щоб вони могли раціонально використовувати такий шанс».

Сергій Гонгало, викладач:

«Сайт підтримую, часом переглядаю. Якщо петиція актуальна, юридично грамотно складена та обґрунтована, то можу і підтримати. Вважаю, що така форма впливу на владу має право на існування. Сам петицій не складав, вважаю за потрібне робити щось конкретне, наскільки це можливо».

Валентина Хмель, студентка:

«Так, я знала про цей сайт, але жодних ідей для петиції у мене поки що нема».

Ви також можете стати автором власної петиції або ж своїм голосом підтримати ті, які викладені на сайті. Для того, щоб дізнатись більше, Вам потрібно увійти на вказаний сайт: petition.president.gov.ua або ж набрати в пошуковому рядку слова: електронні петиції. Крім того, своє звернення в електронній формі можна подати і на розгляд Верховної Ради України за адресою: https://itd.rada.gov.ua/petitions.

Коментарі:

  • Facebook
  • Життя і Слово

Додати коментар


Захисний код Оновити